Policjanci pozwolili spać potrzebującym mężczyznom na komendzie

Policjanci pozwolili spać potrzebującym mężczyznom na komendzie

Grupka policjantów z Ełku zobaczyły nocą mężczyznę na przestanku. Od razu ruszyli w jego stronę, aby sprawdzić czy niczego nie potrzebuje. Jego widok był na tyle niepokojący, że funkcjonariusze uznali interwencję za konieczną. I faktycznie mieli rację. 53-letni mężczyzna znalazł się na ulicy i nie miał miejsca, w którym mógłby przenocować.

Sam poprosił policjantów o to, aby pomogli mu znaleźć ciepłe miejsce, gdzie będzie mógł się schronić. Ze względu na ujemną temperaturę pozostawienie go na mrozie byłoby bardzo niebezpieczne. Przewieźli go więc do ogrzewalni.

Tej samej nocy ełcka policja spotkała też innego bezdomnego mężczyznę. Temu jednak zaproponowali mniej typowy nocleg. Przewieźli go bowiem na komendę.

Bezdomni nie mają łatwo w zimie

Wiele osób bezdomnych radzi sobie bardzo dobrze. Niestety nawet mistrzowie surwiwalu mogą nie dać sobie rady z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Bardzo niskie temperatury potrafią być zabójcze. Co roku słyszymy o osobach bezdomnych, które zamarzły podczas nocowania na zewnątrz. Taki los może czekać bardzo dużą grupę osób, jeśli nie otrzymają one odpowiedniej pomocy.

Niestety, wielu bezdomnych  nadużywa alkoholu. Mocne trunki pozornie rozgrzewają, ale to tylko złudzenie. Choć alkohol sprawia, że jest nam mniej zimno, to nasz organizm wcale nie jest ogrzany. Dlatego właśnie są osoby, którym nie przeszkadza ujemna temperatura i zasypiają w zimie na zewnątrz. Może to doprowadzić do tego, że już się nie obudzą.

Przeczytaj także: Dwójka osób z dziećmi próbowała ukraść buty