Z jeziora wyłowiono zwłoki. Koniec poszukiwań

Z jeziora wyłowiono zwłoki. Koniec poszukiwań

W czwartek otrzymano informacje o pustym pontonie, który znajduje się na Jeziorze Ełckim. Od razu zapaliła się czerwona lampka, że to znalezisko może łączyć się z czyjąś osobistą tragedią. Niestety, okazało się, że dokładnie tak było.

W akcji ratunkowej od razu wzięły udział wszystkie służby. Oprócz policji i straży pożarnej pojawiła się Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego PSP z Mrągowa. Wsparcie udzielili też strażacy z Giżycka oraz Straż Rybacka.

Około godziny 15 udało się znaleźć ciało. Niestety człowieka nie dało się już odratować. Zwłoki miały na sobie ślad zbyt długiego znajdowania się pod wodą. Okoliczności tego zdarzenia bada prokuratura do pary z policją.

Jezioro Ełckie zbiera swoje żniwo

Jezioro Ełckie jest bardzo lubianym zbiornikiem wodnym w okolicy. W roku 2021 uznano je nawet na najcieplejsze jezioro w Polsce. W sezonie letnim bardzo chętnie kąpią się w nim mieszkańcy oraz przyjezdni. Jest to też bardzo przyjemne miejsce dla wędkarzy i osób, które lubią popływać kajakiem lub pontonem. Niestety potężny żywioł, jakim jest woda, nie zawsze jest dla nas łaskawy.

Od czasu do czasu, niestety, dochodzi do utonięć. Dlatego musimy być bardzo ostrożni, gdy spędzamy czas nad wodą. Przede wszystkim pamiętajmy, aby nie wchodzić do niej, gdy jesteśmy w stanie nietrzeźwym lub gdy jesteśmy bardzo zmęczeni.