Oświetlenie warte 14,5 mln złotych. Było warto?

Oświetlenie warte 14,5 mln złotych. Było warto?

Nie tylko w samym Ełku ale również w okolicznych miejscowościach powstało właśnie zupełnie nowe oświetlenie. Liczba punktów świetlnych wynosi około tysiąca, a cała inwestycja kosztowała gminę 14,5 mln złotych.

Instalacja oświetlenia to efekt współpracy wójta Tomasza Osewskiego ze spółką Pollight. Strony podpisały umowę dotyczącą zaprojektowania, budowy a także utrzymania nowego oświetlenia drogowego. Warto zauważyć, że mowa o energooszczędnym oświetleniu typu LED. Pojawia się ono na pasach większości dróg w gminie.

Umowa mówi o zbudowaniu tysiąca takich punktów świetlnej. Będą to słupy i wysięgniki. Do tego pojawia się konieczne infrastruktura energetyczna wraz z 35-kilometrową linią zasilającą. Pojawi się ona na terenie 47 różnych miejscowości w Gminie Ełk.

Porównanie do Las Vega. Czy to nie przesada?

Wójt Osewski wydaje się być niezwykle dumny z rozpoczętej właśnie inwestycji. Zapowiedział, że gmina będzie rozświetlona niczym Las Vegas. Czy to dobre porównanie? Sama cena nowego oświetlenia już robi wrażenie, bo wynosi ona 14,5 mln złotych.