Zaginiona 16-latka cała i zdrowa. Policja odwołuje poszukiwania

Zaginiona 16-latka cała i zdrowa. Policja odwołuje poszukiwania

Dnia 28 stycznia rodzina 16-latki zgłosiła jej zaginięcie. Lokalna policja nie mogła zignorować tego zawiadomienia i zabrała się za poszukiwania. Zakończyły się one dnia 31 stycznia. Funkcjonariusze wydali komunikat o zakończeniu akcji.

Co działo się z 16-letnią ełczanką?

Co dokładnie działo się w życiu zaginionej 16-latki przez te kilka dni? Niestety ani policja, ani rodzina młodej kobiety, nie podają informacji na temat miejsca jej pobytu w tamtym czasie. Nie wiemy też, co robiła. Nie ma to jednak większego zdarzenia, bo najważniejszą informacją jest stan dziewczyny. Wiemy, że jest cała i zdrowa i tylko to się liczy w tych okolicznościach.

Jak podchodzić do tematu zaginięcia?

Gdy jakaś osoba nie daje znaków życia, jej rodzina ma często problem z ustaleniem, co się z nią stało. Nie wiadomo wtedy, czy zgłaszać zaginięcie, czy czekać aż sama wróci. Policjanci apelują, aby zachować w takich sytuacjach spokój, ale też nie ignorować potencjalnej powagi sprawy.

Najlepiej jest odczekać dobę. Jeśli osoba, o której dobro się martwimy, nie wróci w ciągu 24 godzin, to można mówić o zaginięciu. W takiej sytuacji wezwanie policji jest jak najbardziej zasadne.