Tomasz Adrukiewicz zaprasza na Lekcję Obywatelską

Tomasz Adrukiewicz zaprasza na Lekcję Obywatelską

Tomasz Adrukiewicz organizuje lekcję zdalną dla wszystkich

Tomasz Adrukiewicz, prezydent Ełku zorganizował specjalne spotkanie online, którego celem będzie doedukowanie mieszkańców na kilka tematów związanych z ojczyzną. W „Lekcji Obywatelskiej będzie można wziąć udział już dzisiaj (9 listopada). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 na oficjalnym profilu facebookowym prezydenta. Będzie więc to transmisja live, w której może uczestniczyć każdy. Jak sam twierdzi, jednym z tematów będzie wpływ mieszkańców na swoje własne miejsce zamieszkania.

Czy można przeprowadzić lekcję zdalną w ciekawy sposób?

Z czym nam się kojarzą lekcję zdalne? Jeśli sami jeszcze jesteśmy uczniami lub studentami, to pewnie z niczym przyjemnym. Najprawdopodobniej z siedzeniem na krześle i udawaniem, że słuchamy. Ale tak jest oczywiście wtedy, gdy lekcja, w której uczestniczymy, jest obowiązkowa. Co w przypadku, gdy sami dobrowolnie zapisujemy się na jakieś spotkanie online? Wtedy już nasze nastawienie jest dużo lepsze, a więc możemy się spodziewać, że słuchowisko, jakie przygotował na dzisiaj prezydent Andruszkiewicz, też nie będzie aż tak nudne.

Lekcja Obywatelska już dzisiaj o 18.00

Tytuł spotkania to Lekcja Obywatelska, co może zabrzmieć bardzo wojskowo. Nie chodzi tu jednak o żadne pranie mózgu, a jedynie o wytłumaczenie kilku rzeczy, związanych z naszym krajem a także Unią Europejską. Nie bez powodu wybrano pierwszą połowę listopada. Już za parę dni czeka nas jedno z najważniejszych świąt narodowych, czyli rocznica odzyskania niepodległości. Z tej okazji warto, aby polscy obywatele przypomnieli sobie o kilku istotnych sprawach nie tylko tych historycznych, ale również bieżących. Można więc powiedzieć, że prezydent realizuje tu szczytne idee patriotyzmu, które mają zbliżyć Polaków do swojej własnej ojczyzny.

Trudne tematy kontra prezydent Tomasz Adrukiewicz

Tematami spotkania będzie między innymi demokracja a także uczestnictwo Polski w Unii Europejskiej. Bardzo trudno mówić dziś o tych tematach, ponieważ wiążą się z dużą rozbieżnością zdań Polaków. Jedni uważają, że demokracji trzeba bronić za wszelką cenę, a inni uważają, że demokracja jest jednym wielkim oszustwem i już dawno stracili w nią wiarę. Podobna rozbieżność występuje, jak chodzi o sprawę uczestnictwa Polski w Unii Europejskich. Dla niektórych jest to najwspanialsze, co mogło nam się przydarzyć, podczas gdy inni porównują Unię z rozbiorami Polski. Jak do tych zagadnień podejdzie prezydent Ełku? Tego dowiemy się podczas transmisji o godzinie osiemnastej.