Ożywienie Baroku na Mazurach: Powrót Międzynarodowego Festiwalu po wieloletniej nieobecności

Ożywienie Baroku na Mazurach: Powrót Międzynarodowego Festiwalu po wieloletniej nieobecności

Po kilkuletnim okresie ciszy, Międzynarodowy Festiwal Barok na Mazurach ponownie gości w miastach Olecko i Ełk. Ta piąta edycja kulturalnej ekstrawagancji rozpoczyna się 2 września i trwa aż do 17 września.

W ramach festiwalu, publiczność ma okazję posłuchać szerokiego repertuaru utworów, zarówno tych napisanych przez znanych kompozytorów jak Jan Sebastian Bach czy Georg Friedrich Händel, ale również dzieła mniej znanych lub zapomnianych twórców z różnych zakątków Europy, takich jak Włochy, Hiszpania czy Francja. Będzie możliwość uczestnictwa w czterech koncertach oraz prelekcji literackiej o tematyce „Olecko w literaturze”. W tym roku wystąpią artysty z Polski, Hiszpanii i Niemiec, którzy specjalizują się w interpretacji muzyki dawnej na historycznych instrumentach. Cieszyć się tym niepowtarzalnym doświadczeniem będzie można bez żadnych opłat, gdyż wszystkie wydarzenia są w pełni bezpłatne.

Za organizację festiwalu odpowiada Fundacja Wspierania Rozwoju Edukacji i Kultury „Na Mazurach”, której misją jest popularyzowanie historii oraz muzyki, szczególnie tej z dawnych wieków.

Festiwal ten ma swoje korzenie w 2016 roku, kiedy odbyła się jego pierwsza edycja. Cykl imprez był kontynuowany aż do 2019 roku. Przez te lata fundacja zaprosiła na swoją scenę aż 170 artystów z 15 różnych krajów świata – od bliskich sąsiadów jak Ukraina czy Litwa, po tak odległe miejsca jak Australia, Japonia czy Brazylia.