Organizacje pozarządowe – umowy z prezydentem Ełka

Organizacje pozarządowe – umowy z prezydentem Ełka

Organizacje pozarządowe w Ełku – nowe umowy

Organizacje pozarządowe nie muszą być zdane same na siebie. Jeśli pojawia się perspektywa realizowania jakiegoś poważnego projektu, to zawsze mogą zwrócić się o wsparcie do miasta. Czasem na sfinalizowanie takiej umowy z miastem trochę trzeba czekać, ale warto.

Organizacje pozarządowe walczą o dotacje

Prezydent Ełka podpisał 45 umów dotyczących realizacji różnych zadań publicznych. Kwota dofinansowań wyniosła 8 tys. złotych, a czego mają dotyczyć te zadania i kto ma podjąć się ich wykonania? Jednym z podmiotów jest Klub Judo Shamo Ełk. Jego zadaniem jest przygotować zawodników judo z Ełka do zawodów ogólnopolskich.

Rozwój sportowy jest bardzo ważny dla młodych ludzi, dlatego nic dziwnego, że prezydent Ełka zgodził się dofinansować ten cel. Dla wielu młodych zawodników udział w konkursie ogólnopolskim jest wielką szansą, a dostają ją właśnie dzięki temu dofinansowaniu.

Fundacja Empatio i program „Bajki z empatią”.

Innym projektem finansowanym przez miasto Ełk ma być inicjatywa „Bajki z empatią”. Realizatorem tego projektu będzie Fundacja Empatio, zajmująca się między innymi promowaniem czytelnictwa wśród najmłodszych. Na ich oficjalnym kanale Youtube możemy znaleźć filmy, na których członkowie fundacji czytają i komentują bajki.

Dalsze dofinansowania miasta Ełk

Co jeszcze ma w planach prezydent Ełka jeśli chodzi o finansowanie projektów? Na razie nie wiele wiadomo, ale są w Ełku jeszcze inne organizacje pozarządowe, które na takie wsparcie finansowe czekają. Wielu z nich na pewno uda się otrzymać oczekiwaną pomoc, aby móc rozwijać różne ważne formy aktywności.

Dofinansowania takie dotyczą często wspierania wydarzeń sportowych albo właśnie pomocy dzieciom. Dlatego organizacje pozarządowe, zajmujące się takimi sprawami, powinny ubiegać się o wszelkie formy wsparcia finansowego ze strony miasta.

Więcej na temat strategii finansowej miasta Ełk można poczytać w oficjalnym biuletynie informacji publicznej. Dowiemy się stamtąd, jakie plany udało się zrealizować w 2020 r. oraz co nas czeka w przyszłym. Jeśli sami reprezentujemy jakąś organizację pozarządową, poszukajmy informacji na temat tego, kto może starać się o dotację i jak składać odpowiedni wniosek.