Jak wybrać najlepszą polisę turystyczną?

Jak wybrać najlepszą polisę turystyczną?

Planując wakacyjny wyjazd – czy to krajowy, czy zagraniczny – warto rozejrzeć się za odpowiednim ubezpieczeniem, które zapewni kompleksową ochronę na czas wyjazdu. Przy wyborze polisy należy się kierować indywidualnymi przesłankami, aby była ona elastycznie dopasowana do konkretnych potrzeb.

Ubezpieczenie kosztów leczenia to podstawa!

Jak podkreśla agentka Małgorzata Nagolska prowadząca w Ełku biuro PZU, przy wyjazdach za granicę najważniejszym elementem polisy turystycznej są koszty leczenia. Trzeba je ubezpieczyć na odpowiednią kwotę – zalecanym minimum przy pobytach na terenie Europy jest 30 tys. euro, a w przypadku podróży poza stary kontynent kwota ta powinna być dwukrotnie wyższa. Brak polisy uwzględniającej powyższy aspekt oznacza konieczność płacenia za leczenie z własnej kieszeni – w rachubę wchodzą tu wysokie kwoty. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 502861795 lub wysyłając maila na adres [email protected]. To ważne, aby wiedzieć, czemu dokładnie służą ubezpieczenia turystyczne – Ełk ma pod tym względem dobrze rozbudowaną ofertę.

Nie zapomnij o OC w życiu prywatnym!

OC w życiu prywatnym to ważny element, jaki zawierają wszystkie solidne ubezpieczenia turystyczne. Ełk to znakomity przykład lokalizacji, gdzie o szczegółach ofert można porozmawiać osobiście z przedstawicielami wybranych towarzystw ubezpieczeniowych. Warto przypomnieć, że podczas urlopu można nieumyślnie spowodować np. wypadek, wskutek którego ucierpi ktoś inny. W takiej sytuacji ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest niezastąpione.

Polisa turystyczna – o czym jeszcze pamiętać?

Dobra polisa turystyczna – poza powyżej omówionymi elementami – powinna zawierać również ubezpieczenie NNW oraz ubezpieczenie bagażu. W zależności od charakteru wyjazdu i planowanych aktywności trzeba zastanowić się nad wyborem stosownych rozszerzeń. Do tych najpopularniejszych zaliczają się: sporty ekstremalne i wysokiego ryzyka, choroby przewlekłe oraz ubezpieczenie sprzętu sportowego.