Płatne parkowanie w Ełku. Co na to mieszkańcy?

Płatne parkowanie w Ełku. Co na to mieszkańcy?

Płatne parkowanie w centrum Ełku

Płatne parkowanie nie jest niczym przyjemnym. Wolimy móc wygodnie zaparkować nasz pojazd w dowolnym miejscu i nie musieć się niczym przejmować. Tymczasem w polskich miastach powstaje coraz więcej stref płatnego parkowania, co wielu kierowcom paradoksalnie ułatwia życie. Mogłoby się wydawać, że płatne parkowanie jest czymś negatywnym z założenia, bo trzeba zapłacić. Jest jednak dobra strona takiego rozwiązana. Budowanie nowych stref parkowania oznacza większe możliwości, gdy w mieście panuje tłok i auta nie ma gdzie zostawić. Przyzna to każdy kierowca, który musi się gimnastykować w godzinach szczytu.

Urzędnicy miejscy uznali, że dobrym pomysłem może być wprowadzenie takich stref również w Ełku. Chodzi głównie o centrum miasta, gdzie w godzinach szczytu bywa naprawdę tłoczne. Władze chcą podejść do tego problemu, tak aby zredukować wszelkie niedogodności w czasie natężonego ruchu. Aby dowiedzieć się, co sądzą na ten temat mieszkańcy, miasto zdecydowało, że przeprowadzi ankietę. Dzięki niej będzie można się dowiedzieć, co sądzą mieszkańcy o stworzeniu parkingów w centrum miasta oraz pod urzędem. Świadomość, że urzędnicy chcą najpierw uzgodnić tę sprawę z mieszkańcami, daje nam nieco optymizmu.

Czy to jakakolwiek nowość na skalę krajową?

Do nowego pomysłu radnych podchodzimy jak do jakiejś wielkiej innowacji, ale czy faktycznie mamy do czynienia z czymś zupełnie nowym? Wystarczy spojrzeć na inne polskie miasta, w których opcja taka istnieje od dawna. Przykładem przecież może Kraków, gdzie płatnych stref parkowania nie brakuje. Jeśli zaś chodzi o nasze województwo, to strefy takie wprowadzono na przykład w Gołdapi.