Imprezy kulturalne i sportowe już wkrótce w Ełku.

Imprezy kulturalne i sportowe już wkrótce w Ełku.

Niedługo odbędą się Mistrzostwa Europy Skuterów Wodnych. Choć nie jest to zbyt popularna rozrywka, to na pewno będzie ciekawą odskocznią od najpopularniejszych sportów takich jak piłka nożna. W planach są też XV Mazurskie Zawody Balonowe, które ostatnim razem cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Niewiele jest rzeczy, które potrafią tak pięknie udekorować niebo jak właśnie balony. Oprócz tego będziemy świadkami maratonu kolarskiego Gwiazda Północy i Mistrzostwami Polski w Narciarstwie Wodnym. Zwłaszcza to drugie jest prawdziwą nowością, więc wiele osób zupełnie nie wie, czego się spodziewać. Nie zapominajmy też o chyba najdziwniejszej propozycji na tej liście czyli ekstremalnemu biegu z przeszkodami Hunt Run. Bez względu na to, co nam się spodoba bardziej, a co mnie, trzeba przyznać, że Ełk wie, jak zorganizować lato mieszkańcom.

Literatura i muzyka

Zachwycamy się wydarzeniami sportowymi, ale nie zapomnijmy o dwóch innych ważnych elementach kultury. Chodzi oczywiście o literaturę i muzykę, które również znajdą swoje miejsce w Ełku. Zacznijmy od akcji „Ełk – będzie czytane”. Pod tym hasłem kryje się festiwal literatury i muzyki, który odbędzie się już w to lato. Będzie można posłuchać na nim znanych utworów muzycznych oraz poszerzyć swoje horyzonty literackie. A skoro już mówimy o znanych utworach, to na pewno wszyscy kochamy motywy folkloru. Jeśli tak, to już pewnie nie możemy się doczekać Festiwalu Folkloru „Tęcza”. Nie zabraknie też koncertów utrzymanych w innych nurtach, a więc posłuchamy też muzyki bluesowej, jazzowej i rockowej.

Co jeszcze?

W kalendarzu imprez na rok 2022 jest jeszcze dużo miejsca. Dlatego pojawią się w nim na przykład wydarzenia szachowe (O tej królewskiej grze możemy poczytać tutaj). Coś ciekawego znajdą też miłośnicy wędkowania, siatkówki, jazdy na rowerze czy koszykówki. A jeśli ktoś jest naprawdę głodny emocji, to niech już rezerwuje sobie miejsce na turniej sztuk walki, który odbędzie się w nadchodzące wakacje. Jak widać, wydarzeń szykuje się bardzo dużo, więc wielu mieszkańcom będzie trudno zdecydować, na które się wybrać. No cóż. Jeśli starczy czasu, to może warto na wszystkie?