Na osiedlu Północ II powstaje nowy plac zabaw

Na osiedlu Północ II powstaje nowy plac zabaw

Młodzi rodzice mieszkający na osiedlu Północ II od dawna upominają się o potrzebę wybudowania nowego placu zabaw. Niestety władze miasta nie reagowały na to przesadnie entuzjastycznie i żadne tego typu projekty się nie pojawiały. Przez to rodzice z dziećmi musieli bawić się na pustych trawnikach pod blokiem albo odwiedzać place zabaw na innych osiedlach. Żadna z tych opcji nie wydaje się idealna, więc oburzenie rodziców było słuszne. Po jakimś jednak czasie władze miasta zdecydowały się podejść poważnie do tego tematu i zaczęto planować budowę zupełnie nowego obiektu. Tak po wielu dyskusjach udało się ustalić, że nowy plac zabaw powstanie.

Wyposażenie nowego placu zabaw

Dzisiejsze place zabaw mogą zaoferować najmłodszym naprawdę ciekawe rozrywki. Oprócz klasycznych drabinek i karuzeli powstają też bieżnie stoły ping-pongowe. Stwarzają one świetną okazję do tego, aby dzieciaki mogły wyjść z domu i nie spędzać zbyt wiele czasu przed monitorem. To jest niestety jednym z większych wyzwań dzisiejszego wychowania dzieci, czyli co zrobić, aby nie były one uzależnione od komputera czy tabletu. Teraz mieszkańcy osiedla Północ II nie będą się musieli o to martwić. Na ich osiedlu powstaje właśnie nowoczesny plac zabaw.

Kto potrzebuje nowego placu zabaw?

W Ełku placów zabaw nie brakuje, ale problematyczne może się wydawać ich rozlokowanie. Są takie osiedla, na których placów zabaw jest naprawdę dużo, ale są i takie, gdzie nie ma ich praktycznie w ogóle. Nie jest to duży problem dla rodziców z dziećmi, ponieważ muszą oni wtedy iść na inne osiedla, aby ich dzieci mogły skorzystać z placu zabaw. Jeśli taki obiekt znajduje się zaraz przy miejscu zamieszkania to ma to wiele zalet. Przede wszystkim dzieciom łatwiej się będzie integrować z innymi dziećmi z najbliższej okolicy. Poza tym, kiedy dzieci są już większe i zaczynają same wychodzić, rodzice mogą mieć na nie oko z okna lub balkonu. Jest to bardzo duże ułatwienie dla rodzin mieszkających w bloku, nie mających własnego podwórka, na którym mogą się bawić dzieci.