Dwulatek pod opieką kompletnie pijanych rodziców. Interwencja policji w Olsztynie

Dwulatek pod opieką kompletnie pijanych rodziców. Interwencja policji w Olsztynie

6 sierpnia w godzinach wieczornych oficer dyżurny Olsztyńskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące małoletniego dziecka, które najprawdopodobniej było pod opieką osób, które mogły znajdować się po spożyciu znacznych ilości alkoholu. Na miejscu zostali oddelegowani funkcjonariusze mający zweryfikować te informacje.

Policjanci udali się na miejsce, gdzie po przyjeździe zastali parę oraz stojący obok nich wózek, w którym znajdowało się śpiące dziecko. Okazało się, że para miała problem z utrzymaniem równowagi, w dodatku można było wyczuć od nich zapach alkoholu, oboje również mieli problem z wyraźną mową. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna upierali się, iż nie spożywali alkoholu, jednak ich kłamstwo szybko wyszło na jaw dzięki badaniu alkomatem. 36-letni mężczyzna miał półtora promila alkoholu w organizmie zaś jego 24-letnia partnerka blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Biorąc pod uwagę fakt, że nietrzeźwi rodzice mieli pod opieką dwuletnie dziecko, sporządzona została dokumentacja, którą mundurowi przekażą do sądu rodzinnego, aby ten zbadał skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie rodziców.

Ze względu na stan pary policjanci nie mogli pozwolić, aby sprawowali oni dalszą opiekę nad dzieckiem. Mundurowi, chcąc znaleźć najlepsze wyjście z tej sytuacji, wezwali babcię dziecka, aby przejęła nad nim opiekę.

Ze względu na możliwość narażenia zdrowia lub życia dziecka jego rodzicom może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.