Dzieci zareagowały na dziwne zachowanie mężczyzny, dzięki ich czujności zatrzymała go policja

Dzieci zareagowały na dziwne zachowanie mężczyzny, dzięki ich czujności zatrzymała go policja

Olsztyńscy policjanci codziennie patrolują miejsca, które są najchętniej uczęszczane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców miasta. Podczas jednego z takich patroli do pełniących służbę policjantów podbiegły dzieci, które jeżdżąc na hulajnogach, zauważyły mężczyznę, którego zachowanie było bardzo niepokojące. Dzieci poprosiły funkcjonariuszy o interwencję, ponieważ mężczyzna zachowywał się bardzo głośno oraz agresywnie.

Policjanci udali się na miejsce, aby zweryfikować zgłoszenie. Okazało się, że dzieci miały rację i na ełckiej promenadzie faktycznie znajduje się mężczyzna, który zachowuje się w opisany przez nie sposób. 39-latek podczas kontroli miał przy sobie woreczek z suszem roślinnym, który został zidentyfikowany jako marihuana. Mężczyzna próbował wmówić śledczym, że narkotyki znalazł przypadkiem i postanowił zabrać je ze sobą.

39-latek usłyszy zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyźnie grozi grzywna, ograniczenie wolności lub całkowite pozbawienie wolności trwające do roku.

Dzięki szybkiej, mądrej i zdecydowanej reakcji bawiących się w okolicy dzieci mężczyzna został ujęty, zanim jego agresja została skierowana w stronę konkretnych osób.