Dzieci zareagowały na dziwne zachowanie mężczyzny, dzięki ich czujności zatrzymała go policja

by Tobiasz Makowski

Olsztyńscy policjanci codziennie patrolują miejsca, które są najchętniej uczęszczane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców miasta. Podczas jednego z takich patroli do pełniących służbę policjantów podbiegły dzieci, które jeżdżąc na hulajnogach, zauważyły mężczyznę, którego zachowanie było bardzo niepokojące. Dzieci poprosiły funkcjonariuszy o interwencję, ponieważ mężczyzna zachowywał się bardzo głośno oraz agresywnie.

Policjanci udali się na miejsce, aby zweryfikować zgłoszenie. Okazało się, że dzieci miały rację i na ełckiej promenadzie faktycznie znajduje się mężczyzna, który zachowuje się w opisany przez nie sposób. 39-latek podczas kontroli miał przy sobie woreczek z suszem roślinnym, który został zidentyfikowany jako marihuana. Mężczyzna próbował wmówić śledczym, że narkotyki znalazł przypadkiem i postanowił zabrać je ze sobą.

39-latek usłyszy zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyźnie grozi grzywna, ograniczenie wolności lub całkowite pozbawienie wolności trwające do roku.

Dzięki szybkiej, mądrej i zdecydowanej reakcji bawiących się w okolicy dzieci mężczyzna został ujęty, zanim jego agresja została skierowana w stronę konkretnych osób.

Related Posts