Zatrzymano mężczyznę, który wybił szybę w ełckim barze

Zatrzymano mężczyznę, który wybił szybę w ełckim barze

W nocy 1 sierpnia policjanci z Ełku zostali wezwani na interwencję do agresywnego mężczyzny. 45- latek spędzał wieczór, bawiąc się w kolejnych lokalach na Promenadzie, aż w jednym z nich wybił szybę w drzwiach. Straty zostały oszacowane na około 1000 zł.

Promenada w Ełku słynie z wielu lokali, w których czas spędzają zarówno miejscowi, jak i turyści. W sobotę 1 sierpnia 45-letni mężczyzna wybrał się na wycieczkę po tamtejszych knajpach. Buzujący w jego żyłach alkohol okazał się jednak bardzo negatywnie wpływać na jego zachowanie. W ostatnim lokalu, który zdążył odwiedzić, zaczął zachowywać się tak agresywnie, że na miejsce została wezwana policja.

Z ust 45- latka padło wiele wulgaryzmów, a jego zachowanie wzbudziło ogromny niepokój. Upust swoim emocjom, klient restauracji dał, uderzając w szybę w drzwiach wejściowych. Na ełckiej promenadzie zjawiła się także karetka, która zabrała znerwicowanego mężczyznę. W szpitalu jednak nie zmienił swojej postawy, cały czas prowokował personel i innych pacjentów. W związku z tym oraz z uwagi na brak poważnych obrażeń, został przewieziony do aresztu. W jego organizmie wykryto aż 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna nie był poważnie ranny. Zaraz po tym, jak wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Został oskarżony o zniszczenie mienia. Szkody, które wyrządził, zostały oszacowane na 1000 zł. 45- latkowi, który usprawiedliwia swoje działania szkodliwym działaniem alkoholu, grozi od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.