Wpadł z 3,5 kilograma narkotyków, grozi mu do 10 lat więzienia

Wpadł z 3,5 kilograma narkotyków, grozi mu do 10 lat więzienia

3,2 kg amfetaminy i 300 gramów marihuany – właśnie takie ilości narkotyków ujawnili śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w mieszkaniu 29-latka. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek złożony przez Prokuratora Rejonowego w Ełku, który dotyczył aresztowania mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Jak doszło do zatrzymania? Policjanci z Ełka specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej ustalili, że 29-letni mężczyzna na co dzień zamieszkujący Olecko, a chwilowo przebywający w Ełku może posiadać w swoim mieszkaniu znaczne ilości narkotyków. Kiedy udali się na miejsce, spotkali poszukiwanego przez siebie mężczyznę na klatce schodowej. Miał on narkotyki przy sobie, a także w lodówce i szafkach kuchennych swojego mieszkania.

Narkotyki znajdowały się w słoikach i reklamówkach. Policjanci znaleźli 3,2 kg białego proszku zidentyfikowanego, jako amfetamina, a także 300 gramów suszu, który okazał się marihuaną.

Ze względu na ilości znalezione w mieszkaniu zatrzymanego zostanie on oskarżony o handel narkotykami. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.