Zbiórka dla małej Hani i niezwykłe zaangażowania wolontariuszy

Zbiórka dla małej Hani i niezwykłe zaangażowania wolontariuszy

Wolontariusze z Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia w dniu dzisiejszym (01.08) zorganizowali zbiórkę, która ma pomóc przyspieszyć rozpoczęcie leczenia małej Hani Poczbut. Zbiórka odbędzie się również w dniu jutrzejszym, każdy mieszkaniec może pomóc małą, dzielną wojowniczkę dowolną kwotą, liczy się każda złotówka. 

Do osiągnięcia ogólnego celu zbiórki na leczenie brakuje jeszcze ponad 900 tys. zł. Od początku zbiórki udało się uzbierać nieco ponad 90% środków potrzebnych na leczenie dziecka, jednak aby mogło się ono rozpocząć, muszą one zostać uzupełnione o wyżej wspomnianą kwotę.

Mała ełczanka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni SMA – typu 1. Ogromną szansą dla niej jest udział w terapii genowej, która odbywa się w Stanach Zjednoczonych. Terapia jest płatna, a jej koszt jest nieosiągalny dla większości ludzi na tym świecie, jednak zebranie tej kwoty jest możliwe dzięki ludzkiej dobroci, solidarności  dobrym sercom darczyńców. Koszt terapii wynosi ponad 10 milionów złotych. Hania, jej rodzice, wolontariusze, osoby dobrej woli, wszyscy z całych sił walczą o to, aby kwotę udało się zebrać jak najszybciej.

Terapię można przeprowadzić do 2 roku życia, czas więc nie jest sprzymierzeńcem w tej nierównej walce. Stan Hani wciąż się pogarsza, aktualnie dziewczynka trafiła do szpitala w Olsztynie. Badania wskazują, że saturacja Hani znacznie spadła.

Dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w jutrzejszej kweście!

Osoby, które nie mogą się pojawić, ale chcą pomóc zachęcamy do zasilenia zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/hania?fbclid=IwAR0yDnFIDPTsH3c0YUpGGO6jQwbUj4yHBfK3UfsIl3071raS9yxxc0Kj2wo