Prezydent uznaje młodego ełczanina za bohatera po uratowaniu topiącego się dziecka

Prezydent uznaje młodego ełczanina za bohatera po uratowaniu topiącego się dziecka

Młody mieszkaniec Ełku, Bartek Stelmach, został publicznie pochwalony przez lokalne władze za swoją odważną interwencję, kiedy uratował dziecko, które tonęło na pobliskiej promenadzie. Prezydent Andrukiewicz wyraził swoje uznanie dla młodzieńca, gratulując mu osobiście za jego dzielną postawę.

W sobotę, 9 września, Bartek nie zawahał się ani chwili i uratował życie małego chłopca, który niespodziewanie wpadł do jeziora na ełckiej promenadzie. Co ciekawe, mimo iż Bartek nie jest pływakiem i ma problem z utrzymaniem się na powierzchni wody, nie przeszkadzało to mu w podjęciu decyzji o ratowaniu dziecka.

Mieszkańcy Ełku gorąco oklaskiwali bohaterskie działania Bartka w społeczności internetowej i apelowali o oficjalne uznanie jego działań przez lokalne władze. Bardzo szybko post o jego odważnym czynie stał się viralowy, wywołując falę pozytywnych reakcji i gratulacji dla młodego mężczyzny. Pomimo braku umiejętności pływackich, Bartek zdecydował się na altruistyczne uratowanie życia dziecka. Tożsamość bohatera została szybko ujawniona – to Bartek Stelmach, młody obywatel Ełku.

Władze miejskie nie pozostały obojętne na tak szlachetne postępowanie Bartka. Jego bohaterska interwencja wywarła duże wrażenie na władzach miasta, które poprosiły go o kontakt poprzez media społecznościowe i zaprosiły do ratusza. Spotkanie odbyło się 14 września, w czwartek.