Podejrzenie kradzieży z plebanii: 41-letni mężczyzna z Ełku zatrzymany przez białostocką policję

Podejrzenie kradzieży z plebanii: 41-letni mężczyzna z Ełku zatrzymany przez białostocką policję

Aresztowany został przez białostocką policję mężczyzna, w wieku 41 lat, który jest podejrzany o kradzież gotówki z plebanii. Zarzuty dotyczą przestępstwa polegającego na wtargnięciu do otwartego pomieszczenia i zabraniu kwoty zbliżonej do 13 tysięcy złotych. Monitoring, zamontowany w obiekcie, nagrał całą sytuację. Mężczyzna, który mieszka w Ełku, już usłyszał zarzut popełnienia kradzieży w stanie recydywy.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec października, kiedy to policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z plebanii położonej na osiedlu Mickiewicza w Białymstoku. Osoba zgłaszająca informowała, że sprawca wtargnął do otwartego pomieszczenia i ukradł blisko 13 tysięcy złotych. Dodatkowo, osoba ta zaznaczyła, że złodziej został przestraszony przez świadka całego incydentu. Wszystko zostało zarejestrowane przez monitoring.

Funkcjonariusze prowadzący dochodzenie w tej sprawie zajmują się na co dzień wykrywaniem przestępstw przeciwko mieniu. Szybko ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież – okazał się nim 41-letni mieszkaniec Ełku. Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu i usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży w stanie recydywy.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat, jednak w przypadku recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.