Ełk: co wiemy o nowo powstałym placu zabaw?

Ełk: co wiemy o nowo powstałym placu zabaw?

Plac zabaw – jedno z najważniejszych miejsc dzieciństwa

Plac zabaw to miejsce, które wszyscy doskonale pamiętamy z dzieciństwa. Ci z nas, którzy są rodzicami, również wiedzą, jak ważne to miejsce. Tutaj dzieci zawierają przyjaźnie i spędzają ze sobą miło czas, oddając się zabawie. Rodzice w tym czasie mogą pooddychać świeżym powietrzem oraz wymienić ze sobą najciekawsze nowinki. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak ważnym miejscem w życiu Polaków są takie place zabaw. Dlatego właśnie samorządy dbają o to, aby w ich miastach i okolicach takie miejsca dla dzieci powstawały.

Nowy plac zabaw w Ełku

Co wiemy o nowym placu zabaw w Ełku? Otóż powstał on na osiedlu Konieczki w pobliżu skrzyżowania ulic Kolonia i Gen. Bora-Komorowskiego. Mieszkańcy już wcześniej wiedzieli, co w tym miejscu powstanie, gdyż prace rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. To jednak nie wszystko, co jest w planach w związku z tym miejscem. Ten plac jest tylko elementem dużo większego parku rekreacyjno-wypoczynkowego, które dopiero będzie realizowany. Mieszkańcy, a zwłaszcza rodzice z dziećmi, mogą już zacierać ręce.

Park rekreacyjno-wypoczynkowy na osiedlu Konieczki

W krótce na osiedlu Konieczki będzie można korzystać z parku rekreacyjno-wypoczynkowego, a co to oznacza dla mieszkańców? Park ten będzie ogólnodostępny, a więc każdy, kto chce, będzie mógł przyjść i sobie w nim odpocząć. Oczywiście władze nie zapomną, aby zamontować tam przeróżne urządzenia przeznaczone do rekreacji. Najmłodsi na pewno docenią tę nową inwestycję (choć jeszcze nie zdają sobie sprawy czym inwestowanie jest). Będzie to jedno z wielu miejsc w Ełku, które warto odwiedzić.

Pewne elementy na tym terenie już są i czekają, aż park przybierze swoją finalną postać. Położono już specjalną nawierzchnię poliuretanową, dzięki której możliwe jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim znajdującym się tam osobom. Wiadomo, że oczywiście chodzi tutaj o dzieci. Nasze urwisy są cały czas w ruchu, co oznacza, że narażają się na wszystkie możliwe rodzaje kontuzji. Trudno jest wychować dziecko tak, żeby uchronić je przed siniakami i guzami i w zasadzie nawet nie powinno się próbować. Brutalna prawda jest taka, że dziecko niektórych rzeczy się nie nauczy, póki nie przekona się na własnej skórze.

Plac zabaw to nie wszystko

Niektóre elementy małej architektury już zamontowano, a chodzi tutaj o ławki i kosze na świecie. Koszt całej inwestycji to ok. 170 tys. zł, pochodzących ze środków miasta. Ale to dopiero na samym końcu tak naprawdę okaże się, czy było warto. Co znajdzie się w parku rekreacyjno-wypoczynkowym na osiedlu Konieczki? Póki co wiemy, że nie zabraknie tam ścieżek pieszych, monitoringu i fontanny. Na miejscu pojawi się także profesjonalny system oświetlenia i stojaki na rowery. Realizacja budowy całego parku możliwa będzie dopiero w przyszłym roku. Niestety konieczne jest skorzystanie z funduszy zewnętrznych.

Ełk dba o mieszkańców

Przypominamy, że Ełk już jakiś czas temu zaczął oferować mieszkańcom tego typu parki rekreacyjne. Miejsce takie znajdują się także na osiedlach Tuwima oraz Grunwaldzkim. Łącznie na terenie miasta są trzy takie parki, z których mieszkańcy mogą korzystać, gdy tylko mają ochotę odpocząć od miejskiego zgiełku.