Handlowali podróbkami na targowisku w Ełku. Policja już wszystko wie

Handlowali podróbkami na targowisku w Ełku. Policja już wszystko wie

Policja standardowo kontrolowała ełckie targowisko, aby dowiedzieć się, czy nikt nie łamie tam prawa. Niestety optymizm nie zdał się na nic, bo rzeczywiście doszło tam do kilku wykroczeń. Wiążą się one głównie z handlowaniem nieoryginalnym towarem.

Handel podróbkami nie jest niczym nowym. Wszyscy, którzy regularnie robią zakupy w takich miejscach, na pewno nie raz mieli okazję zaobserwować ten proceder. Najczęściej sprzedaje się podrabiane ubrania, ale nie tylko. Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszą się sprzęty elektroniczne.

Handel podróbkami wciąż powszechny

Dla handlarza z bazaru sprawa jest naprawdę prosta. Wystarczy sprowadzić niskiej jakości towar, który ma na sobie logo jakiejś znanej firm. Oczywiście nie oznacza to, że jest to produkt tej właśnie marki, którą próbuje udawać, ale jednak duża część ludzi się nabiera.

Są też jednak kupujący, których nie da się nabrać na takie sztuczki, a i tak sięgają po podróbki. Dlaczego? Z prostego powodu. Są dużo tańsze od ich oryginalnych odpowiedników i dla wielu osób jest to świetna okazja, aby za niską cenę kupić coś, co wpadło im w oko już wcześniej.

Czytaj też: Prawie uderzyła w dzieci. Dostała mandat w wysokości 3000 zł