Ostatnia szansa na odkrycie niezwykłych wystaw w Ełku!

Ostatnia szansa na odkrycie niezwykłych wystaw w Ełku!

Ełk zaprasza na wyjątkowe wydarzenia kulturalne, które wkrótce dobiegną końca. To ostatnia szansa, aby zanurzyć się w świat sztuki lokalnych twórców i odkryć piękno, które oferują dwie niezwykłe wystawy.

Elżbieta Bagińska: Urok natury na płótnie

Jednym z wydarzeń, które warto zobaczyć, jest wystawa malarstwa Elżbiety Bagińskiej. Artystka, związana z Ełkiem od urodzenia i wykształcona w dziedzinie psychopedagogiki, fascynuje się naturą. Jej obrazy oddają zmienność i tajemniczość przyrody, które autorka uchwyciła z niezwykłą wrażliwością. Wystawa zatytułowana „Magia natury” jest częścią projektu Ełckiego Centrum Kultury o nazwie IV Ełcka Strefa Kultury. Dzieła Bagińskiej można podziwiać do 19 października 2025 roku w Galerii „Na Skarpie”. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a godziny otwarcia są zgodne z harmonogramem Ełckiego Centrum Kultury.

Fotograficzne odkrywanie przeszłości: Grupa EKO 95

Drugą propozycją jest wystawa organizowana przez Grupę EKO 95, która przenosi widzów w świat historycznych technik fotograficznych. Tytuł wystawy, „Szlachetne techniki fotograficzne”, mówi sam za siebie. Prace Janusza Popowskiego, Tomasza Jaszkowskiego i Wiesława Kulika stanowią unikalną próbę uchwycenia piękna przyrody poprzez dawne metody fotografowania. Te niecodzienne dzieła można oglądać do 26 października 2025 roku w Galerii Ślad. Wstęp do galerii jest wolny, a jej drzwi są otwarte w godzinach funkcjonowania Ełckiego Centrum Kultury.

Obie wystawy oferują niezapomniane przeżycia, które pozwalają spojrzeć na otaczający nas świat z nowej perspektywy. Niezależnie od tego, czy fascynuje Cię malarstwo inspirowane naturą czy też szukasz wyjątkowych fotograficznych technik – Ełk ma coś dla każdego miłośnika sztuki. Zachęcamy do odwiedzenia tych niezwykłych ekspozycji, zanim znikną z kulturalnej mapy miasta.

źródło: facebook.com/ElckieCentrumKultury