Podstawówki w Ełku dostały 1,5 miliona złotych

Podstawówki w Ełku dostały 1,5 miliona złotych

Podstawówki w Ełku dostały pieniądze z Ministerstwa Edukacji Narodowej

Podstawówki w Ełku będą miały okazję podnieść swój poziom kształcenia, poprzez zaoferowanie uczniom lepszego sprzętu. Wszystko to wiąże się z nową inicjatywą ministerstwa, mającą na celu wesprzeć polskie szkoły. Oczywiście władze placówki mają pewien zakres dowolności, jak chodzi o wydatki. Oznacza to, że rodzaj sprzętu będzie zależeć od własnej decyzji osób zarządzających szkolnym budżetem. Są jednak pewne kategorie w tej kwestii.

Między innymi mamy pojęcie wyposażenia podstawowego, które dana placówka jest zobowiązana zakupić. Chodzi tu między innymi o drukarki 3D ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami. Do tego dochodzą mikrokontrolery i sprzęt do nagrań. Chodzi między innymi o kamery i mikrofony. Pozostaje jeszcze kwestia wyposażenia dodatkowego, do którego należą przedmioty związane z pracą techniczną. Wliczają się w to stoły warsztatowe, tablice, narzędzia (na przykład wiertarki i szlifierki) itp. Czy ełcka młodzież będzie z tego powodu zadowolona? Miejmy taką nadzieję.

Laboratoria Przyszłości. Co to za inicjatywa?

Laboratoria Przyszłości to nowa inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej. Chodzi w niej o to, aby zastosować w szkołach nowoczesne rozwiązania. Zakłada to prowadzenie sposób w taki sposób, aby zaciekawić uczniów i zaangażować ich. Brzmi to bardzo nietypowo, ponieważ szkoła zwykle kojarzy się z czymś nudnym. Dzieci po powrocie ze szkoły narzekają na to, że lekcje były nudne, a nauczyciel całkowicie pozbawiony osobowości. Ministerstwo próbuje zasugerować, że wcale nie musi tak być i rzekomo ma pomysł na to, aby to zmienić. Czy faktycznie program Laboratoria Przyszłości ma wprowadzić rewolucję edukacyjną w polskiej szkole?

Nowe wyposażenie dzięki środkom z ministerstwa

Co dla szkoły oznacza dołączenie do tego programu? Bardzo dużo, bo ministerstwo dofinansowuje szkoły, które biorą udział w inicjatywie. Za te pieniądze placówki zakupują lepsze wyposażenie, mające poprawić jakość kształcenia. Pewnie każdy z nas pamięta takie sytuacje ze szkoły, gdzie sprzęt był przestarzały i utrudniał naukę zamiast ją wspierać. Niestety taki problem występuje w szkołach nadal. Dyrektorzy nie mają takiego budżetu, aby nadążać za wszystkimi zmianami technologicznymi. Przez to normalną rzeczą jest, że część szkolnego sprzętu będzie poniżej pewnych standardów.