Jezioro Ełckie najcieplejszym jeziorem w Polsce

Jezioro Ełckie najcieplejszym jeziorem w Polsce

Jezioro Ełckie najcieplejszym jeziorem w Polsce

Jezioro Ełckie bije rekordy, jak chodzi o temperaturę wody. Podczas ostatnich pomiarów wyniosła ona 27,3 stopnie Celsjusza, a więc o ok. 8 stopni więcej niż woda w Bałtyku. Przypominamy, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej codziennie mierzy temperaturę wód, więc dane te pochodzą z wiarygodnego źródła.

Wakacje w Ełku

Wakacje w Ełku mogą być naprawdę przyjemne tego roku. Lokalne jezioro dzięki wysokiej temperaturze sprawi wielką przyjemność wszystkim osobom chętnym na kąpiel. Jednym z najczęstszych słów, jakie padają po wejśćiu do jeziora są „ale zimno”. W tym wypadku nam to nie grozi, gdyż woda w Ełku jest wspaniała. Możemy więc śmiało zabrać całą rodzinę albo przyjaciół i pójść popływać. Kąpiel w jeziorze to idealne miejsce, żeby pograć w piłkę plażową, pointegrować się z ludźmi oraz poprawić swoje umiejętności pływania.

Woda na Warmii i Mazurach

W województwie warmińsko mazurskim mieliśmy ostatnio bardzo przyjemną, ciepłą wodę. Na Zalewie Wiślanym w Tolmicku temperatura wyniosła 23,8 stopni, a na Mamrach 25,1 st. Całkiem wysoką temperaturę zmierzono również na Śniardwach w Głodowie, a wyniosła ona 25,5 stopni Celsjusza. Nic jednak nie mogło dorównać wodzie w Jeziorze Ełckim, która zaliczyła rekordowe w tym dniu 27,3 stopnie. Warto też zwrócić uwagę na jezioro w Selmęcie Wielkim, gdzie odnotowano temperaturę 26 stopni. Czyni je to drugim najcieplejszym jeziorem w powiecie ełckim.