W jednym z garaży wybuchł pożar

W jednym z garaży wybuchł pożar

Informacje o wydarzeniu podał oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku Jarosław Pieszko. Pożar był naprawdę groźny i pojawiło się poważne zagrożenie życia. Bardzo często w takich sytuacjach dochodzi do uszkodzeń ciała, a nawet do śmierci. Na szczęście w tej konkretnej sytuacji nikomu nic się nie stało. Uszkodzeniu uległ jedynie samochód i kilka innych przedmiotów,

Płonący garaż

Mieszkańcy ul. Armii Krajowej oraz 3 Maja nieźle się przestraszyli, kiedy zobaczyli ogień w jednym z garaży. Na szczęście jednak nikomu nie stała się krzywda i nawet nie było konieczne ewakuowanie żadnej z tych osób. O pożarze strażacy dowiedzieli się około godziny 18 i bardzo szybko potrafili zainterweniować. Niestety nie udało się całkowicie uchronić garażu przed uszkodzeniami i tak oto doszło do całkowitego zniszczenia wnętrza a także samochodu. Po jakimś czasie na miejsce przybyli także policjanci. Ich zadaniem jest ustalenie, czy w rozprószenie pożaru nie było wynikiem działań osób trzecich. W końcu podpalenie mienia to jeden z typowych aktów zemsty. Póki co nie mamy jednak żadnych konkretnych informacji, więc nie czas na ocenę.

Właściciela czeka kosztowna naprawa

Niestety właściciel garażu i znajdującego się w nim samochodu będzie musiał się trochę wykosztować. Przede wszystkim trzeba będzie naprawić samochód, który w tym momencie nie nadaje się do użytku. Oprócz tego oczywiście niezbędny będzie remont garażu. Ogień zniszczył jego wyposażenie, a także ściany. Nie oszacowano jeszcze kosztów zniszczeń, ale możliwe, że będą one nawet bliskie ceny nowego garażu. Jest jeszcze szansa, że straty te pokryje ubezpieczenie, choć jak wiemy wymaga to wielu dokumentów i przechodzenia przez wymagające procedury.