W Ełku powstanie nowa poradnia alergologiczna

W Ełku powstanie nowa poradnia alergologiczna

W Ełku ma powstać poradnia, w której pomoc uzyskają osoby z alergią. A warto zauważyć, że jest to dosyć duża grupa osób. Alergie są wokół nas, choć najbardziej nasilają się wiosną, kiedy drzewa i inne rośliny zaczynają pylić. Mimo że wiosnę mamy już za sobą, to problem alergii tak po prostu nie zniknie. Nadal jest cała masa alergenów, które tylko czyhają, aby zaatakować pierwszego lepszego przechodnia.

Nowa poradnia alergologiczna. Kto będzie mógł z niej skorzystać?

W szpitalu miejskim w Ełku już niedługo pojawi się nowa poradnia alergologiczna. Choć otwarcie nastąpi dopiero 4 lipca, to zapisywać można się już teraz. Do tej pory w mieście istniała jedna taka poradnia i znajduje się ona przy ul. Konopnickiej 1. Utworzenie nowej placówki wcale nie oznacza likwidacji poprzedniej. Ona nadal będzie funkcjonować. Po prostu osób z problemami alergologicznymi jest tak dużo, że nie da się im wszystkim pomóc mając do dyspozycji tylko jedną poradnią. Aby zarejestrować się do poradni należy zadzwonić pod numer 875065060 lub 876219741.

Najczęstsze alergie

Alergie istnieją w naszym społeczeństwie i bardzo duża grupa osób musi się z nimi zmagać. Do najczęstszych należy między innymi alergia na pyłki. Objawia się ona zwykle w sezonie wiosennym. Roślinny zaczynają wtedy kwitnąć, a więc wiatr przenosi ich pyłki. Gdy dostają się one w okolice nosa i ust osoby uczulonej, to wtedy zaczyna się piekło. Policzki puchną, oczy łzawią i bez chusteczki się nie obejdzie. W podobnej sytuacji są osoby uczulone na sierść zwierząt, gdy tylko w ich pobliżu pojawi się kot lub jakiś gryzoń. Informacja o alergii na sierść najczęściej pojawia się w dzieciństwie i jest to bardzo smutny moment. Oznacza on, że trzeba się pożegnać z myślą o posiadaniu zwierzaka, co dla każdego młodego człowieka jest bardzo trudne. W końcu jednym z największych marzeń dziecka jest posiadanie kotka lub pieska. Duża część społeczeństwa ma również uczulenie na nabiał i nie toleruje laktozy.