Szkoła Rodzenia w Ełku – rośnie zainteresowanie

Szkoła Rodzenia w Ełku – rośnie zainteresowanie

Szkoła Rodzenia i Poradnia Laktacyjna w Ełku

Szkoła Rodzenia to nie jest nic nowego, gdyż takie istnieją już od dawna. Jednak zauważamy, że istnieje coraz większe zainteresowanie takimi usługami. W Ełku coraz więcej kobiet decyduje się na korzystanie ze szkoły rodzenia. Oznacza to, że coraz więcej osób ma świadomość, jak ważny jest dobry poród i dobre odbycie ciąży. W trosce o dobro swoje i dziecka decydują się więc korzystaćz pomocy specjalistów.

Miasto wspiera takie inicjatywy, dlatego w tym roku przeznaczono na ten cel 96 tys. zł. Dzięki temu mieszkanki Ełku będą mogły korzystać z takich usług bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Jak wyglądało do tej pory zainteresowanie Szkołą Rodzenia? Patrząc na sam Ełk, to w 2020 roku korzystały z tych usług 52 kobiety. Dochodzi do tego Poradnia Laktacyjna, w której łącznie udzielono 501 porad. Jak się okazuje, liczby te mają się znacznie zwiększyć, gdyż zainteresowanie rośnie.

Wsparcie dla kobiet w ciąży w Ełku

Szkoła Rodzenia w Ełku funkcjonuje od 2012 roku. Od tego czasu wszystkie pary spodziewające się dziecka, mogą dostać specjalistycznej porady. Dzięki temu łatwiej im będzie przygotować się do nowej roli rodzica. Porady te są cenne nie tylko dla matek, noszących dziecko w swoim łonie, ale dla obojga rodziców. Na specjalne zajęcia można przychodzić  w poradni przy ul. Konopnickiej 1.

Możemy mieć pewność, że w ośrodku pracują prawdziwi profesjonaliści, którzy zrobią wszystko, aby udzielić wsparcia przyszłym rodzicom. Dzięki ich wiedzy można nauczyć się właściwej opieki i pielęgnacji noworodka oraz tego, jak radzić sobie z problemami emocjonalnymi po porodzie.To drugie jeszcze szczególnie ważne, biorąc pod uwagę hormony, szalejące w kobiecie podczas ciąży. W tym czasie oraz po porodzie jest ona narażona na wiele problemów natury psychicznej. Często występuje także depresja poporodowa. Czym jest depresja poporodowa? O tym szczegółowo opowiedzą nam pracownicy poradii.

Ośrodek prowadzi także edukacje w kwestii roli ojca w czasie ciąży kobiety a także jego udziału w wychowaniu dziecka po porodzie. Często sprawa podziału obowiązku oraz tego, jak się zachować w tych trudnych sytuacjach, wydaje się dosyć skomplikowana. Dlatego właśnie powstają takie poradni, w których wszystkiego możemy się dowiedzieć.

Czym się różni szkoła rodzenia od poradni laktacyjnej?

Oprócz szkoły rodzenia w Ełku funkcjonuje także poradnia laktacyjna. Czym się różni szkoła rodzenia od poradni laktacyjnej? Głównym jej celem jest wspieranie kobiet w kwestii karmienia naturalnego. Nawet jeśli to zagadnienie wydaje się oczywiste, to wielu młodym matkom sprawia ono problemy. W dobie koronawirusa najczęstsze są teleporady.