Pożar samochodu w Marchewkach: jedna osoba z poparzeniami rąk

Pożar samochodu w Marchewkach: jedna osoba z poparzeniami rąk

Wczoraj, tj. 2 maja, po godzinie 11:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Marchewki, na terenie gminy Prostki. Z ustaleń wynika, że jedna osoba została poszkodowana w wyniku zdarzenia.

Ranny mężczyzna, który doznał poparzeń na rękach, niezwłocznie otrzymał pomoc medyczną na miejscu zdarzenia. Opatrzeniem poszkodowanego zajęli się specjaliści z Zespołu Ratownictwa Medycznego – informuje Kacper Dobrowolski, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.

W wyniku pożaru doszczętnie spłonął pojazd marki Hyundai x35. Obecnie trwa proces szacowania strat wynikających z pożaru. Na miejscu interweniowały dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) z Ełku oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Prostki. W działaniach brał również udział wcześniej wspomniany Zespół Ratownictwa Medycznego.

Jednak to nie był jedyny incydent, jaki zmusił ełckich strażaków do natychmiastowej reakcji tego dnia. Zaledwie chwilę przed interwencją w Marchewkach, musieli oni stawić czoła pożarowi na jednym z balkonów w osiedlu Tuwima.