Piesi bez odblasków przyciągnęli uwagę policji

Piesi bez odblasków przyciągnęli uwagę policji

Policjanci z Ełku dostali zawiadomienie o pieszych, poruszających się po drodze bez odblasków. Jeden z nich znajdował się na trasie Ełk-Olecko podczas gdy drugi przechadzał się po trasie Ełk-Grajewo.

Czy piesi są bezpieczni na drodze?

Pieszy nie jest tak uzbrojony jak kierowca samochodu. Nie chronią go żadne blachy, które mogą pośredniczyć między nim, a potencjalną przeszkodą. Bardzo często bywa tak, że zderzenie pojazdu i pieszego kończy się tragicznie dla tego drugiego.

Nośmy odblaski

Tym, co może uratować nam życie na drodze, są odblaski. Nie bójmy się nosić opasek odblaskowych albo specjalnej odzieży, która ma na celu zwrócić na nas uwagę kierowców. Oczywiście w dzień nie ma konieczności noszenia takich akcesoriów. W nocy jednak widoczność jest ograniczona i osobie prowadzącej pojazd może być trudno nas dostrzec.

Co może się stać w takiej sytuacji? Jeśli auto jest mocno rozpędzone, to pieszy nie ma szans, aby wyjść cało ze zderzenia z nim. Nie zawsze kończy się to śmiercią, ale ryzyko jest zbyt duże, aby bez powodu sobie na nie pozwalać.

Czytaj także: Kobieta w zaawansowanej ciąży w samym środku karambolu