Nowy sprzęt dla ełckiego szpitala

Nowy sprzęt dla ełckiego szpitala

Ełcki szpital może pochwalić się nowym aparatem rentgenowskim i tomografem komputerowym. Wręczenie tego sprzętu było dużym wydarzeniem i uczestniczyli w nim Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsku-Mazurski, Waldemar Kraska, Wiceminister Zdrowia, Małgorzata Kopiczko, senator RP, Wojciech Kossakowski, poseł na sejm RP a także Tomasz Andrukiewicz, Prezydent miasta Ełku.

Pieniądze na sprzęt pochodzą w całości z Funduszu Covidowego Ministerstwa Zdrowia. Za RTG kostno-płucne zapłacono 1 408 000 zł. Tomograf komputerowy zaś kosztował 500 135,29 zł.

Uroczyste wręczenie sprzętu

Podczas uroczystego wręczenia sprzętu Wojewoda Artur Chojecki złożył podziękowania dla pracowników szpitala za ich zaangażowanie oraz ciężką pracę. To właśnie dzięki nim pacjenci mogą liczyć na odpowiednią opiekę.

Sprzęt, który trafił do szpitala w Ełku, jest naprawdę wysokiej jakości. Nic dziwnego, że jego przyjęcie wiązało się z prawdziwym świętowaniem. Pomoże on personelowi medycznemu zapewnić jeszcze lepszą opiekę swoim pacjentom.

Wydatki na służbę zdrowia

Jak widać, polska służba zdrowia potrzebuje bardzo dużo pieniędzy, aby móc pełnić swoją rolę. Bywa tak, że jedna maszyna kosztuje tyle, co pokaźnych rozmiarów nieruchomość. Nie ma więc wątpliwości, że polskie szpitale potrzebują wsparcia finansowego, jeśli mają jakoś w ogóle funkcjonować.

Im więcej pieniędzy będzie trafiać do naszych szpitali, tym większość pacjentów będzie mogła znaleźć w nich pomoc. A przecież to jest najważniejsze. Dobro pacjentów. Dzięki większemu budżetowi możliwe będzie podniesienie stawek personelowi medycznemu a także zakupienie lepszego sprzętu.