Najnowsze wiadomości na temat stacji w Ełku

Najnowsze wiadomości na temat stacji w Ełku

Inwestycje kolejowe w Ełku. Co nowego?

Inwestycje kolejowe, jakie ostatnio zainicjowało miasto, mają na celu poprawienie komfortu i bezpieczeństwa podróżnym. Oczywiście realizacja jest etapowa, więc jeszcze długo potrwa. Możemy jednak śledzić jej przebieg, dzięki czemu będziemy wiedzieć, na czym stoją pracę.

Niedawno pisaliśmy o nowych inwestycja kolejowych w Ełku. Wkrótce rozpocznie się budowa linii Rail Baltica, a umowę dotyczącą budowy odcinka w Ełku podpisano pod koniec sierpnia. Łączna kwota inwestycji to 587 milionów złotych netto.

Pięć nowych peronów dla podróżnych z Ełku

Osoby korzystające ze stacji w Ełku będą mieć do dyspozycji pięć nowych peronów. Pracownicy zadbają o to, aby zawierają one wszystkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Każdy z peronów będzie wyższy i szerszy, a także pojawią się przejścia podziemne, którymi będziemy mogli się poruszać. Żeby stacja naprawdę spełniała wszystkie nowoczesne standardy, konieczne jest postawienie na niej wiat z ławkami. Zapewnią one komfort podróżnych zwłaszcza podczas brzydkiej pogody. Każdy, kto czekał na pociąg w deszczu, zrozumie.

Udogodnienia dla niewidomych

Na stacji pojawią się także informacje pisane alfabetem Braille’a, aby niewidomi również mogli czuć się komfortowo i bezpiecznie. W dzisiejszych czasach jest to już standard, że takie informacje się pojawiają w najważniejszych miejscach publicznych. Nawet jeśli nie znamy osobiście żadnej niewidomej osoby, to powinniśmy mieć świadomość, że takich osób jest wokół nas naprawdę dużo i często mają problemy z odnajdywaniem się w rzeczywistości, gdzie odbiór wizualny jest nierzadko stawiany na pierwszym miejscu.