Zmiana przepisów w sprawie pandemii COVID-19

Zmiana przepisów w sprawie pandemii COVID-19

Zmiana przepisów w sprawie pandemii COVID-19

Zmiana przepisów w sprawie pandemii COVID-19. Jak będą wyglądać nowe obostrzenia? Od ósmego maja goście będą mogli korzystać z hoteli. Wiążę się to jednak z pewną restrykcją, gdyż jedynie 50% pokojów będzie dostępna. Do tego spędzić czas w hotelu będą mogli tylko ci, którzy w planach mają spędzenie jednej doby hotelowej. Restrykcja ta ma zniknąć po 15 maja.

Nowe rozporządzenie – co się zmieni?

Następną dobrą wiadomość jest możliwość organizowania wesel i komunii. Przy tym należy pamiętać, że maksymalna ilość osób to 25. Z kolei od 29 maja na imprezy i spoktania na świeżym powietrzu będzie mogło się spotykać 50 osób. Osoby, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19 nie będą wliczane do tego limitu.

Szykują się duże zmiany, czy w końcu wrócimy do normalności?

Dzień 15 maja będzie bardzo dobrym dniem dla wszystkich restauratorów. W końcu będzie można otworzyć lokal stacjonarnie bez obawy inwazji panów z sanepidu. Mimo to wciąż będą obowiązywały pewne restrykcje, m.in. zajmować będzie można jedynie co drugi stolik. Do tego odległość między stolikami będzie musiała wynieść minimum 1,5 metra. Tego dnia zmienią się także przepisy dotyczące maseczek.

W końcu będzie można wyjść na świeże powietrze z odkrytą twarzą i zachwycać się świeżym powietrzem. Na pewno każdemu z nas tego brakowało, gdyż możliwe to było jedynie na terenach zielonych takich jak parki. Zakrywanie ust i nosa będzie jednak konieczne w zamkniętych przestrzeniach takich jak sklepy albo autobusy.

Skoro już o autobusach mówimy, to ich też dotyczą zmiany. Będą one mogły przewozić sto procent liczby miejsc siedzących lub połowę sumy miejsc stojących i siedzących. Zmiana ta dotyczy także tramwajów, pociągów oraz autobusów dalekobieżnych. Obowiązek noszenia maseczki w komunikacji miejskiej będzie obowiązywał do 5 czerwca 2021 r.

Zmiana przepisów w sprawie pandemii COVID-10 – sport i rekreacja

Mamy bardzo dobre wiadmości dla kibiców sportowych. Otóż w końcu będzie można uczstniczyć na żywo w wydarzeniach sportowych. Limit to 25% miejsc na stadionie. Jedna czwarta stadionu nadal nie daje możliwości pełnego przeżycia widowiska sportowego, ale lepsze to niż nic. Zwłaszcza że stadiony to nie jedyny takie miejsca, w których będzie można zasiąśćna widowni. Dojdą do tego kina i teatry, w których sale będą mogły pomieścić połowę widzów.

Osoby, które czują, że za mało sportu zaznały w ostatnim czasie, będą mogły wrócić na siłownie i trochę poćwiczyć. Limit to 1 osoba na 15 m2. Podobne zmiany dotyczą basenów, aquaparków i innych obiektów sportowych. Nadal jednak będzie obowiązywał limit połowy ich obłożenia. Dyskoteki oraz kluby nocne będą jednak zamknięte aż do 5 czerwca.