Zgłoszenie o wypadku rowerzysty w Ełku z 8.06.2024 roku

Zgłoszenie o wypadku rowerzysty w Ełku z 8.06.2024 roku

Na polskich arteriach komunikacyjnych nie brakuje cyklistów. To grupa, której powinniśmy poświęcić szczególną uwagę podczas poruszania się po drogach, ponieważ jej członkowie nie są chronieni żadnym rodzajem ochrony, jak np. pancerz samochodu, poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. W razie kolizji z pojazdem, skutki dla rowerzysty mogą być tragiczne. Świadczy o tym incydent, który zdarzył się w Ełku 8 czerwca 2024 roku.

Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy policji wynika, że prowadzący samochód marki BMW na skrzyżowaniu ulicy Parkowej, wykonując manewr skrętu w lewo, uderzył w rowerzystę, który przemieszczał się po przeznaczonym dla niego przejeździe rowerowym. Cyklista, 34-letni mężczyzna, doznał poważnej kontuzji – złamał nogę podczas upadku na jezdnię. Natomiast kierujący pojazdem nie odniósł żadnych obrażeń.

Niewątpliwie, każdy uczestnik ruchu drogowego ma prawo do bezpiecznego poruszania się po drogach. Ważne jest jednak, aby pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów i zachować ostrożność względem innych użytkowników drogi.