Wojownicy Maryi: Wielotysięczna procesja różańcowa w Ełku przyciąga wiernych z różnych krajów

Wojownicy Maryi: Wielotysięczna procesja różańcowa w Ełku przyciąga wiernych z różnych krajów

Podczas weekendu, ełckie ulice opanowały tłumy, liczące około 4 tysiące osób, w skład których wchodzili członkowie męskiego ruchu „Wojownicy Maryi”. Odbyła się tam bowiem procesja różańcowa. W tym roku hasło tego modlitewnego zgromadzenia brzmiało: „Załóż pełną zbroję Bożą”.

Na wydarzenie zjednoczenia Wojowników Maryi w Ełku zjechało wielu wiernych nie tylko z terenu Polski, ale także z takich krajów jak Niemcy, Chorwacja czy Anglia. Początek procesji miał miejsce na Placu Jana Pawła II w Ełku. Uczestnicy, trzymając krzyże, obrazy, flagi maryjne i różańce, modlili się za swoje miasto, diecezję ełcką oraz całą naszą Ojczyznę. Wydarzenie zgromadziło także przedstawicieli wspólnoty z różnych zakątków świata.

Kamil Kowalczyk, koordynator ruchu „Wojownicy Maryi”, podkreśla jak ważne jest to, że uczestnicy przyjechali reprezentować różne kraje Europy, aby zjednoczyć się w modlitwie za obronę wiary i chrześcijańskich wartości. W rozmowie z Radiem Maryja wymieniał kraje, z których pochodzą jego bracia wojownicy, wśród nich były Niemcy, Chorwacja, Szwecja, Anglia, Austria, Francja oraz Belgia.

Po konferencji wygłoszonej przez założyciela wspólnoty, ks. Dominika Chmielewskiego, mszy świętej przewodniczył biskup ełcki Jerzy Mazur. W trakcie swojej homilii zwrócił uwagę na problem dechrystianizacji, który jest wyzwaniem dla wszystkich chrześcijan. Biskup Mazur przypomniał zgromadzonym wiernym, że wojownik Maryi w walce z tym zjawiskiem opiera się na „krzyżu, różańcu, Słowie Bożym, wierze, prawdzie, miłości i Eucharystii”. Dodatkowo zaapelował o poświęcenie serca i ciała w służbie Chrystusowi celem promowania Jego miłości wobec wszystkich ludzi.