Warsztaty gry na instrumentach tradycyjnych w ełckim domu kultury

Warsztaty gry na instrumentach tradycyjnych w ełckim domu kultury

Warsztaty gry na instrumentach tradycyjnych organizowany przez Centrum Kultury Gminy Ełk

Warsztaty gry na instrumentach tradycyjnych już wkrótce się rozpoczną. Aby zapisać się na nie, wystarczy zadzwonić pod numer 668 220 965 i podać swoje dane. Głównym instrumentem, któremu muzycy poświęcą uwagę będą cymbały. Nie jest to jednak jedyny tradycyjny instrument, na którym grają wykonawcy muzyki ludowej. Są też takie legendy jak chordofon, który jest bardzo specyficznym rodzajem instrumentu strunowego.

Ważny instrument w muzyce ludowe

Cymbały nie należą do najmodniejszego instrumentu. Na pewno niełatwo poderwać na nie dziewczynę tak jak na gitarze. A jednak Centrum Kultury Gminy Ełk zachęca, aby spróbować nauczyć się na nich grać. Edyta Wocial, dyrektorka centrum przypomina, że instrument ten jest ważny dla muzyki ludowej. Wspomina ona, że barwa dźwięku tego instrumentu jest niepowtarzalna, a same cymbały są niezwykle wszechstronne. Marzy jej się utworzenie zespołu z prawdziwego zdarzenia, który specjalizowałby się właśnie w Cymbałach.

Promowanie muzyki ludowej

Promowanie instrumentów muzyki ludowej to nie tylko zachęta do pogłębienia umiejętności muzycznych. Muzyka taka jest bardzo ważnym elementem naszej kultury, a czy istnieje lepszy sposób na zapoznanie się z nią niż wzięcie instrumentu do ręki i spróbowanie swoich sił? Dzięki temu można nie tylko poszerzyć własne horyzonty, ale też wczuć się w rolę naszych przodków, którzy naszą kulturę ludową budowali od podstaw.