Uczniowie z Ełku zdobywają laury w konkursie budowlanym organizowanym przez Międzynarodową Akademię Nauk Stosowanych

Uczniowie z Ełku zdobywają laury w konkursie budowlanym organizowanym przez Międzynarodową Akademię Nauk Stosowanych

19 marca 2024 roku, trójka czołowych uczniów z czwartej klasy technikum budownictwa Zespołu Szkół nr 1 w Ełku, mianowicie Jakub Bagiński, Jakub Szrage oraz Kryspin Zakrzewski, miała okazję zaprezentować swoje umiejętności i wiedzę podczas konkursu naukowego. Organizatorem wydarzenia była prestiżowa Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych z siedzibą w Łomży.

Na arenie międzyszkolnej rywalizacji patronat sprawowała Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, a wsparcie finansowe zapewnili liczni sponsorzy. W konkursie brało udział łącznie 30 młodych adeptów sztuki budowlanej, nie tylko z Zespołu Szkół nr 1 w Ełku, ale także z innych placówek edukacyjnych o profilu budowlanym z terenu całego regionu. Byli to reprezentanci szkół z miejscowości takich jak Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Różan, Giżycko oraz gospodarz – Łomża.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia było ogłoszenie wyników, które przyniosło radość dla ZS nr 1. Jakub Szrage, jeden z ełckich uczestników, zaszczytnie uplasował się na podium, zdobywając III miejsce.

Podczas konkursu uczestnicy mieli także możliwość pogłębienia swojej wiedzy poprzez udział w wykładach prowadzonych przez znawców tematu. Dr hab. inż. Jerzy Obolewicz wygłosił prelekcję pod tytułem „Koniec szkoły i co dalej…?”, natomiast dr inż. Dariusz Tomaszewicz omówił aspekty budownictwa energooszczędnego.

Zespół Szkół nr 1 w Ełku skierował podziękowania dla organizatorów za przygotowanie atrakcyjnych prezentacji, ciepłe przyjęcie oraz możliwość sprawdzenia poziomu swojej wiedzy na tle innych szkół. Szczególne gratulacje zostały przekazane Jakubowi Szrage za zajęcie miejsca na podium. Również uczniowie byli wdzięczni za wartościowe nagrody otrzymane podczas konkursu.