Sztuczna trawa nie tylko na trawnik

Sztuczna trawa nie tylko na trawnik

Sztuczną trawę z rolki można zastosować nie tylko do stworzenia pięknego trawnika. Można ją wykorzystać w wielu innych miejscach. Układanie sztucznej trawy jest w dodatku bardzo proste.

Sztuczna trawa idealna na balkon

Balkon jest idealnym miejscem, gdzie można położyć syntetyczną murawę. Wszyscy chyba kochamy wygrzewać się na balkonowym słońcu, ale kto by chciał regularnie pielęgnować naturalnego dywanu z trawy na balkonie. Rozwiązaniem proponowanym przez dystrybutora sztucznej trawy jest syntetyczna murawa. To rozwiązanie cieszy się dużą popularnością. Pozwala zafundować sobie namiastkę zieleni nawet w miejskich warunkach. Sztuczna trawa na balkonie jest też dobrym rozwiązaniem, ponieważ lepiej niż naturalna znosi wilgoć, chłodne oraz ciepłe temperatury. Często balkon jest usytuowany w bardzo nasłonecznionym miejscu, co mogłoby zniszczyć naturalną murawę. Dobrym rozwiązaniem jest też kupno sztucznej trawy tarasowej na taras. Montaż sztucznej trawy to jednorazowy wydatek.

Trawa balkonowa – zaawansowana technologicznie

Wielu osobom sztuczna trawa balkonowa lub tarasowa może kojarzyć się niezbyt dobrze. Kiedyś bowiem zielona wykładzina balkonowa mało przypominała tę naturalną. Dzisiaj można spotkać syntetyczne murawy dalece posunięte technologicznie. Niejeden dystrybutor sztucznej trawy zadbał o to, aby jego murawa bardzo przypominała naturalną. W dodatku wiele z tych traw ma specjalny efekt sprawiający, że po dotknięciu murawa powraca do poprzedniego stanu i jest tak samo atrakcyjna, nie wydaje się przygnieciona – jak trawy sprzed kilkunastu lat.

Jaki rodzaj trawy z rolki wybrać?

Jaką trawę wybrać na balkon? To zależy od osobistych preferencji. Od potrzeb oraz od oczekiwań. Trawa balkonowa może mieć różną miękkość, różną długość. Może mieć różnych kolor – od jasno zielonego, nawet po czerwień. Jeśli na przykład zależy nam na dobrej cenie i nie chcemy zbyt wysokiej murawy, to wybierzmy murawę typu EPUFLOOR. Jeśli zależy nam na szczególnym bezpieczeństwie wybierzmy murawę typu EPUFLOOR IGNIS, która jest trudnopalna. Ten model trawy można także wykorzystać w miejscach użyteczności publicznej, a także komercyjnej. Trawa tego typu ma certyfikat trudnopalności. Jest też bardzo miękka w dotyku. Jeśli nasz balkon jest usytuowany w miejscu wyjątkowo nasłonecznionym, to warto wybrać murawę typu PERFECT. Dystrybutor sztucznej trawy zadbał o to, aby była ona odporna na promieniowanie UV. Jest to też rodzaj trawy idealny na balkon, w którym przebywają dzieci, gdyż jest ona bardzo odporna. Ma ona też stosunkowo dobrą cenę.

Na boisko, do studia fotograficznego – układanie sztucznej trawy

Gdzie jeszcze można wykorzystać trawę z rolki? Na przykład na boisku. Również w miejscach, gdzie prowadzone są produkcje telewizyjne, filmowe, czy fotograficzne. Sztuczna murawa jest bowiem łatwa w utrzymaniu – nie trzeba jej podlewać, nawozić, czy kosić. Czyli generuje niskie koszty produkcji. Układanie sztucznej trawy jest łatwe i jednorazowe. Dystrybutor sztucznej trawy oferuje zresztą układanie jej w pakiecie. Sztuczna trawa jest też idealna wszędzie tam, gdzie jest zbyt małe albo zbyt wysokie nasłonecznienie czy inne trudne warunki pogodowe.