Senior zapomniał o zmianie opon, skończyło się na kolizji. Dwa samochody w rowie

Senior zapomniał o zmianie opon, skończyło się na kolizji. Dwa samochody w rowie

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w okolicach Duł w powiecie oleckim. W dniu dzisiejszym (11.12), tuż przed południem, kierowca samochodu osobowego, który nie pamiętał o konieczności wymiany opon z letnich na zimowe, zakończył swą podróż w przydrożnym rowie.

Kolizja miała miejsce w czasie wyprzedzania. Senior, 70-letni kierowca, stracił kontrolę nad pojazdem i wpadł w poślizg. Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olecku, Damian Rytwiński, nieszczęśliwie do rowu trafił również samochód, który staruszek uderzył podczas wyprzedzania. Na szczęście nie odnotowano żadnych ofiar.

Przykry incydent miał miejsce również w dniu poprzednim (11.12), krótko przed godziną 15:00 na ulicy Kolejowej w Olecku. Policja została poinformowana o następnym incydencie drogowym. Funkcjonariusze działający na miejscu ustalili, że kierująca osobową toyotą wymusiła pierwszeństwo przejazdu na rondzie, co spowodowało, że straciła kontrolę nad pojazdem. Następnie zjechała na pobocze i uszkodziła bariery ochronne. Za swoje działania kobieta została ukarana grzywną w wysokości 1,5 tys. zł.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.