Rolnicy na drogach: Nowa fala protestów z udziałem traktorów w regionie

Rolnicy na drogach: Nowa fala protestów z udziałem traktorów w regionie

Powtórka protestu rolniczego już wkrótce. Traktory ponownie paraliżować będą drogi naszego regionu. Planowane jest kilka manifestacji, między innymi w miejscowości Ełk. Strajkujący rolnicy ełccy zaplanowali rozpoczęcie swoich działań na 20 lutego, o godzinie 11 rano, zakończenie zaś przewidziane jest na godzinę 15.

Koordynatorem tych działań w powiecie ełckim jest Karol Pieczyński. Szacuje on, że do udziału zgłosi się co najmniej 200 gospodarzy. Rolnicy mają przybyć na miejsce zarówno ciągnikami rolniczymi, jak i samochodami osobowymi.

Warto przypomnieć, iż rolnicy sprzeciwiają się polityce znanego jako Zielony Ład oraz napływowi towarów z Ukrainy. W tej edycji protestów pojawiły się także nowe postulaty.

Tego samego dnia, czyli 20 lutego, utrudnienia mogą wystąpić także na trasie między Oleckiem a Suwałkami. Precyzyjne miejsce blokady nie zostało jeszcze ustalone. Wiadomo jednak, że strajkujący rolnicy planują swoją manifestację na godziny od 10 do 22. Konrad Krupiński, który pełni rolę koordynatora protestu, podkreśla, iż wszystko to jest walką o przetrwanie gospodarstw rolnych oraz bezpieczeństwo żywnościowe naszego kraju. Dodatkowo zaznacza, że nie wyklucza zaostrzenia formy kolejnych protestów.