Reprezentant Ełku na Mistrzostwach Świata w Sumo w Tokio

Reprezentant Ełku na Mistrzostwach Świata w Sumo w Tokio

W dniach od 7 do 9 października, stolica Japonii – Tokio, będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów i Seniorów w Sumo. Wśród zawodników walczących o tytuł mistrza świata znajdzie się reprezentant Ełku, Olaf Płatek. Zawodnik ten, należący do Klubu Judo Shamo z Ełku, zmierzy się z rywalami w kategorii ciężkiej podczas turnieju juniorów. Wybór Olafa na reprezentanta jest formą docenienia jego dotychczasowych osiągnięć.

Przez ostatnie trzy lata, Olaf Płatek zdobył aż cztery medale na Mistrzostwach Europy. Ponadto, może poszczycić się tytułem Mistrza Polski oraz wielokrotnego medalisty Pucharów Polski w różnych kategoriach wiekowych. Aby podnieść swoje umiejętności, przez pół roku trenował w ramach zgrupowań kadry narodowej. Dzięki temu miał okazję nabywać cenne doświadczenie od najlepszych przeciwników w kraju, wszystko to pod bacznym okiem trenera Marka Koniecznego.

Jak podkreślają władze klubu, kluczową rolę w przygotowaniu Olafa Płatka do tych prestiżowych zawodów odegrał Polski Związek Sumo. Dzięki wsparciu finansowemu z ełckiego urzędu miasta, możliwe było sfinansowanie wyjazdu na Mistrzostwa Świata.