Puchar Europy w Triathlonie wkrótce w Olsztynie

Puchar Europy w Triathlonie wkrótce w Olsztynie

Puchar Europy w Triathlonie wkrótce w Olsztynie

Puchar Europy w Triathlonie to prestiżowe wydarzenie, które wkrótce odbędzie się na ziemi olsztyńskiej. Zawodnicy z całej Europy po raz czwarty odwiedzą stolicę województwa warmińsko-mazurskiego aby wziąć udział w tych zawodach. Oprócz tego Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel po raz dziewiąty zorganizuje zawody w ramach turnieju Elemental Tri Series 2021.

Organizacją Pucharu Europy zajmuje się Europejska Unia Triathlonu. Ta organizacja już czwarty raz zdecydowała się zorganizować zawody na Warmii. Pojawią się na nich najlepsi zawodnicy z całego kontynentu. Wśród nich będzie wielu medalistów różnych konkursów oraz olimpijczyków. Można więc spodziewać się, że to wydarzenie sportowe zagwarantuje nam najwyższy możliwy poziom. W zawodach będą mogli brać udział zarówno juniorzy jak i starzy wyjadacze. Zawodnicy, którzy wezmą udział w walce o puchar, pochodzą z kilkudziesięciu różnych krajów.

Puchar Europy w Triathlonie – kiedy?

Wiemy już, że dzień rywalizacji przypadnie na sobotę 29 maja 2021 r. W ten dzień będziemy mogli być świadkami emocjonującego sportowego widowiska. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o sportowe emocje w Olsztynie. Dzień po zawodach odbędzie się turniej Elemental Tri Series 2021, którego organizatorem jest Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel. Jak sama nazwa wskazuje, odbędzie się ono nad jeziorem Ukiel. W tym samym miejscu również odbędą się zawody Pucharu Europy.

Triathlon w Olsztynie

Nie jest to pierwsze takie wydarzenie w Olsztynie, gdyż ta tradycja sięga roku 2013. Wtedy to odbyły się pierwsze zawody Elemental Triathlon Olsztyn, w których wzięło udział 261 zawodników. Oczywiście od tamtego czasu inicjatywa się naprawdę rozwinęła. Dzisiaj znajduje się ona na honorowym miejscu w kalendarzu imprez sportowych w skali całego kraju. Nie jest to więc jedynie jakieś małe lokalne wydarzenie, które obchodzi tylko garstki mieszkańców. Są ta prawdziwe poważne zawody, które warto zobaczyć, jeśli jesteśmy wielbicielami sportu.

Jakie możliwości czekają na triathlonistów w tym roku? Do wyboru będą trzy dystanse. Pierwszy z nich – standardowy – obejmuja przepłynięcie 1,5 km, przejechanie 40 km na rowerze a następnie dziesięt minut biegu. Następny dystans jest tzw. sprinterski, czyli przewiduje on przepłynięcie jedynie 0,75 km, przejechanie 20 km na rowerze a na końcu przebiegnięcie odcinka pięciokilometrowego. Ostatnim z dystansów jest supersprinterski, gdzie zawodnik przepływa 0,4 km, przejeżdża 10 km a następnie ma do przebiegnięcia odcinek 2,5 km.

Elemental Tri Series Olsztyn 2021 – zapisy

Zapisy na turniej Elemental Tri Series Olsztyn 2021 cały czas trwają. Jeśli ktoś chce wziąć udział, to powinien wypełnić stosowny formularz z oficjalnej strony internetowej www.triathlonseries.pl. Przed zapisaniem się warto także zapoznać się ze wszystkimi informacjami na specjalnej stronie facebookowej. Zachęcamy każdego miłośnika sportu do tego, aby rozważył wzięcie udziału w tych zawodach. Jest to naprawdę świetna okazja, żeby sprawdzić swoją kondycję i zachować wspaniałe wspomnienia.

Jeden komentarz o “Puchar Europy w Triathlonie wkrótce w Olsztynie

Comments are closed.