Prokuratura Rejonowa w Ełku wybrała nowego szefa

Prokuratura Rejonowa w Ełku wybrała nowego szefa

Mamy nowego prokuratora rejonowego

Dotychczasowym Prokuratorem Rejonowym w Ełku był Jan Mikucki, który 7 stycznia musiał zakończyć swoją służbę. Wybrano już na jego miejsce nową osobę, ale przekazanie urzędu odbywa się stopniowo, dlatego tymczasowo urząd objął Łukasz Paradowski. Okres tego „panowania” nie potrwa jednak długa, bo znamy już nazwisko osoby, która to stanowisko obejmie permanentnie. Mowa o Wojciechu Pikteli, który już dał się poznać w Ełku jako asesor sądowy.

Przyznawanie państwowych stanowisk zawsze wiąże się z kontrowersjami i długimi dyskusjami. Wiele mieszkańców nabiera podejrzeń, gdy taki urząd trafia do nowej osoby. Chcą oni wiedzieć, kim on dokładnie jest, jaka jest jego historia i jak będzie swój urząd pełnił. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, bo w końcu wypłaty dla państwowych urzędników pochodzą z naszych podatków. Dlatego jesteśmy często nieufni wobec nich i domagamy się szczegółowych wyjaśnień w kwestii poszczególnych działań. Dotyczy to nie tylko ważnych urzędów politycznych (np. ministerskich czy poselskich) ale też sądowych. Dlatego nie ma się, co dziwić, że prokuratorzy są pod lupą ludu.

Wybór nowego prokuratora

Nowym szefem prokuratury właśnie został Wojciech Piktela. Czy mieszkańcy będą zadowoleni z tego wyboru? Pewnie większość z nich wcale nie odczuje tego osobiście. Nie każdy przecież ma na co dzień do czynienia z prokuraturą, więc może to bardzo łatwo umknąć naszej uwadze. Znajdą się jednak na pewno tacy, którzy bacznie przyglądają się poczynaniom państwowych urzędników, a do takich przecież należy Prokurator Rejonowy. Nie zawahają się oni przed podzieleniem się swoim zdaniem, tego możemy być pewni.

Kim jest Wojciech Piktela?

Wojciech Piktela, który od teraz jest Prokuratorem Rejonowym to człowiek stosunkowo młody, bo urodził się w 1986. Jak na osobę na tak ważnym stanowisku jest to wiek naprawdę młody. Jego kariera jednak rozwija się już długo, bo w 2014 roku został asesorem, a nominację prokuratorską dostał trzy lata później, w roku 2017. Na podstawie tych informacji możem wnioskować, że jest to człowiek, który zna się na rzeczy i dużą część swoje życia poświęcił zawodowi. Bycie asesorem mimo wszystko jest jednak mniej wymagające od bycia prokuratorem, więc na Piktelę czeka cała gama nowych obowiązków. Jak sobie z nimi poradzi?