Projekty Pogotowia Stomatologicznego i tężni parkowej zyskały największą akceptację w ramach Ełckiego Budżetu Obywatelskiego

Projekty Pogotowia Stomatologicznego i tężni parkowej zyskały największą akceptację w ramach Ełckiego Budżetu Obywatelskiego

Urząd Miasta Ełku (województwo warmińsko-mazurskie) poinformował w czwartek o wynikach głosowania na projekty, które mają być sfinansowane z Ełckiego Budżetu Obywatelskiego. Najwięcej głosów zdobyły propozycje utworzenia Pogotowia Stomatologicznego oraz budowy tężni solankowej w parku. Na ich realizację przeznaczono łącznie 1 milion złotych.

Informacje przekazane przez ełcki urząd miasta wskazują, że było to pierwsze tego typu głosowanie zorganizowane w mieście. Przyjęło ono formę budżetu obywatelskiego i cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Łącznie oddano 6349 głosów. Każdy z mieszkańców miał możliwość oddania jednego głosu na propozycję inwestycyjną oraz jednego na projekt nieinwestycyjny, spośród zaproponowanych 13 koncepcji.

Dwa projekty, które zdobyły najwięcej poparcia i których koszt realizacji nie przekracza zaplanowanego 1 miliona złotych, zostaną wprowadzone w życie. Ełckie Pogotowie Stomatologiczne, mające zapewnić mieszkańcom doraźną pomoc dentystyczną w sytuacjach nagłych oraz podczas weekendów i świąt, otrzymało 1812 głosów. Na jego uruchomienie przeznaczono 300 tysięcy złotych. Drugi z projektów, czyli budowa tężni solankowej w parku nad Jeziorem Ełckim, uzyskała 1245 głosów. Na ten cel miasto przeznaczy 650 tysięcy złotych.