Prezydent miasta wręczył nagrody. Kto na nie zasłużył?

Prezydent miasta wręczył nagrody. Kto na nie zasłużył?

Prezydent miasta wręczył nagrody wybitnym ełckim sportowcom oraz im trenerom. Wśród nich znajdowały się specjalne stypendia sportowe, które pozwolą im dalej się rozwijać.

Idea rozdawania stypendiów

Stypendium to bardzo ważna forma dofinansowania. Zazwyczaj trafia ona do osób, które charakteryzują się szczególnymi osiągnięciami. Przykładem jest oczywiście stypendium sportowe, które mogą otrzymać osoby, mogące pochwalić się osiągnięciami sportowymi.

Stypendia można osiągać nie tylko za osiągnięcia krajowe ale i międzynarodowe. Istnieje wiele instytucji, które takie wsparcie finansowe oferują. Nie musi więc ono pochodzić ze środków publicznym.

Perspektywa tego rodzaju nagród może też zachęcić wiele osób, aby same zaczęły uprawiać sport. Aby jednak wziąć się za niego poważnie, trzeba się odpowiednio przygotować i nabrać pewnej wiedzy. Można ją znaleźć np. w serwisie encyklopediasportu.pl.

Jak wyglądał nabór?

Nabór trwał do końca czerwca tego roku. Komisja otrzymała łącznie 24 wnioski o przyznanie stypendium sportowego. Pozostałe 3 wnioski dotyczyły specjalnych nagród i wyróżnień. Udzieleniem rekomendacji zajął się zespół ds. stypendium i nagród sportowych.

Po zapoznaniu się z opinią tej komisji, Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku, zdecydował, że przyzna 11 stypendiów, 1 nagrodę oraz 1 wyróżnienie.

Kto zasłużył na nagrody?

Stypendia sportowe zostały podzielone na kategorie i dyscypliny. Pierwszą z nich jest boks, a nagroda trafiła do Natalii Kuczewskiej, walczącej dla Miejskiego Klubu Bokserskiego MAZUR.

Kolejne stypendia otrzymała czwórka wioślarzy. Mowa o Adriannie Krystochowicz, Dawidzie Seroce, Dawidzie Chrościelewskim i Klaudii Pankratiew. Wszyscy oprócz Klaudii reprezentują UKS MOS.

Nie zabrakło też wyróżnień dla innych sztuk walki. Za osiągnięcia w Kickboxingu wyróżniono Oliwię Gajewczyk a Rafała Butyńskiego, Dawida Rafałowskiego i Olafa Płatka za sumo.

Listę laureatów stypendiów sportowych zamyka Oliwia Kamińska, grająca w futsal dla Fundacji Akademia Sport Stomil Olsztyn.

A co z trenerami?

Wszyscy podziwiamy wyjątkowych zawodników, ale przecież nie byliby oni mistrzami, gdyby nie ich trenerzy. Dlatego właśnie oni również zasługują na nagrodę i nie zapomniał o tym prezydent Ełku. W ten sposób wyróżnił trenera Klubu Judo Shamo Krzysztofa Sosnowskiego.