Podinspektor Grzegorz Kobeszko kończy swoją 26-letnią służbę w Policji

Podinspektor Grzegorz Kobeszko kończy swoją 26-letnią służbę w Policji

Zawsze oddany służbie, podinspektor Grzegorz Kobeszko, po prawie 26 latach wiernego oddania swojego czasu i serca Policji, zdecydował się na emeryturę. Pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Ełku i teraz przekazał swoje obowiązki nowemu liderowi. Kończąc swoją karierę, Kobeszko stwierdził pełen emocji, że Policji oddał najważniejsze lata swojego życia.

Ceremonię przekazania dowództwa zorganizowano we wtorek, 27 lutego, w Urzędzie Miasta Ełk. Było to symboliczne pożegnanie starego dowódcy i powitanie nowego. Właśnie tam, podinspektor Kobeszko oficjalnie pożegnał się ze służbą.

Młodszy inspektor Paweł Krauz, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, wyraził swą wdzięczność za poświęcenie i długotrwałą służbę podinspektora Kobeszki. Zarówno krauz jak i cała ekipa ełckich funkcjonariuszy docenili lat ciężkiej pracy i oddanie z jakim podinspektor pełnił swoje obowiązki.

Początki kariery Grzegorza Kobeszko w mundurze sięgają 1998 roku, kiedy to rozpoczął swoją służbę w Ełku. Pełnienie funkcji Komendanta Powiatowego Policji w Ełku przypadało na wyjątkowo trudne czasy – okres pandemii COVID-19 i wybuchu konfliktu na Ukrainie.