Pijani kierowcy na drodze ekspresowej S61 w Ełku: kierujący tirem miał 3 promile

Pijani kierowcy na drodze ekspresowej S61 w Ełku: kierujący tirem miał 3 promile

Tragiczne zdarzenia rozegrały się na ełckim odcinku drogi ekspresowej S61, gdzie pewien 47-letni kierowca ciężarówki, będąc pod wpływem alkoholu, nieregularnie przemieszczał się między pasami ruchu. Poruszając się całą szerokością jezdni i blokując możliwość wyprzedzania, wzbudził podejrzenia innych użytkowników drogi. Zdecydowali oni dokonać obywatelskiego zatrzymania i powiadomić służby porządkowe.

Przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Ełku, Agata Kulikowska de Nałęcz, przekazała, że w pojeździe nietrzeźwego kierowcy znaleziono puste butelki po alkoholu. Alkomat wykazał, że mężczyzna miał w organizmie aż 3 promile alkoholu.

W tym samym czasie policja interweniowała również w przypadku 46-letniej kobiety, która pijana przybyła swoim autem na stację benzynową. Jej nienaturalne ruchy oraz ogólne zachowanie wskazywały na możliwość spożycia alkoholu. Po zatrzymaniu przez służby porządkowe, badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie niemal 2 promile alkoholu.

Obaj kierowcy zostali aresztowani i po odtruwaniu, usłyszeli zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Za ten rodzaj przestępstwa kodeks karny przewiduje do trzech lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz surowe kary finansowe. Ostateczny wymiar kary dla każdego z nich zostanie jednak ustalony przez sąd.