Oddanie do użytku dwóch pasów ruchu na obu jezdniach odcinka S61 Ostrów Mazowiecka Północ – Śniadowo

Oddanie do użytku dwóch pasów ruchu na obu jezdniach odcinka S61 Ostrów Mazowiecka Północ – Śniadowo

W październiku zeszłego roku, przed finalizacją wszystkich prac budowlanych, odcinek drogi S61 między Ostrowem Mazowiecką Północ a Śniadowem został udostępniony dla użytkowników. W ramach tego kontraktu przeprowadzono również remont drogi S8 i wiaduktu nad torami kolejowymi, co skutkowało ograniczeniem możliwości ruchu na tej drodze. W obu kierunkach pojazdy mogły poruszać się tylko po jednym pasie ruchu z określonymi limitami prędkości.

Wraz z rozwojem prac w kwietniu aktualnego roku, kierowcy otrzymali dostęp do obu jezdni, jednak nadal z ograniczeniem do jednego pasa ruchu na każdej z nich. Sytuacja ta zmieniła się 17 maja, gdy udostępniono drugi pas ruchu na każdej jezdni.

Teraz kierowcy mogą swobodnie korzystać z obu pasów ruchu na obu jezdniach w okolicach Ostrowa Mazowieckiej. Mimo to, prace wykończeniowe są jeszcze prowadzone, stąd też obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h.

Aktualnie trwają prace nad budową siedziby dla Obwodu Utrzymania Drogowego, która znajduje się obok węzła Ostrów Mazowiecka Północ. W ramach tego projektu powstaje trzy obiekty kubaturowe oraz dojazdy. Dodatkowo trwa wykańczanie tzw. jezdni dodatkowych, które obejmują roboty brukarskie, montaż barier i ogrodzeń. Na tym etapie zakończono już nasadzenia zieleni.

Zakończenie całości prac jest przewidziane na sierpień bieżącego roku.