Nowy Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król spotkał się z Prezydentem Ełku oraz samorządowcami regionu ełckiego

Nowy Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król spotkał się z Prezydentem Ełku oraz samorządowcami regionu ełckiego

Piękna piątkowa pogoda 29 grudnia stanowiła tło dla spotkania organizowanego w ratuszu miejskim Ełku. Gościem numer jeden był nowo mianowany Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Radosław Król. Wysoko postawiony gość nie przybył sam, towarzyszyli mu najważniejsi samorządowcy powiatu ełckiego.

Prezydent Ełku wraz z innymi samorządowcami z naszej okolicy: Starostą Ełckim, Wójtem Gminy Ełk, Wójtem Gminy Prostki, Wójtem Gminy Kalinowo oraz Wójtem Gminy Stare Juchy spotkali się na rozmowę w Urzędzie Miasta. Dla Wojewody Króla nie była to pierwsza wizyta w naszym mieście – wcześniej, 22 grudnia, odwiedził on Ełckie Centrum Kultury podczas premierowego koncertu świątecznego „Biała kolęda”.

Radosław Król, będąc teraz na stanowisku wojewody, pragnie nawiązać intensywną współpracę z lokalnymi samorządami. Co więcej, jego dotychczasowe doświadczenia jako Wójta Gminy Wydminy mogą okazać się nieocenione, zwłaszcza że doskonale zna naszą okolicę.

Podczas spotkania podjęto wiele istotnych tematów. Wśród nich znalazły się kwestie infrastruktury, ochrony przyrody czy edukacji. Omówiono także wyzwania i trudności, z jakimi zmaga się samorząd, podkreślając potrzebę wprowadzenia reform w takich obszarach jak finansowanie samorządów czy edukacji.