Muzyka latino porwała mieszkańców Ełku

Muzyka latino porwała mieszkańców Ełku

Mieszkańcy miasta mieli okazję uczestniczyć w kolejnym „Ełk Lastin Festival”. Odbył się on w dniach od 8 do 19 lipca. Pojawili się tam profesjonalni instruktorzy z całego świata, którzy pokazali parę sztuczek dotyczących tańców latynoskich.

Warsztaty tańców latynoskich

Jedną z największych atrakcji tegorocznego festiwalu były warsztaty tańców latynoskich. Pojawili się tam prawdziwi fachowcy, którzy pokazywali jak wykonywać podstawowe kroki. Oczywiście, żeby opanować poziom mistrzowski, trzeba trenować bardzo długo. Jeśli kiedykolwiek widzieliśmy profesjonalne pokazy i konkursy, to możemy być pewni, że ci tancerze robili to przez wiele lat. Takie treningi wymagają ogromnej liczby wyrzeczeń, ale koniec końców się to opłaca. Mimo to nawet oni gdzieś musieli zacząć i mieli w swoim życiu taki etap, gdzie trudne było opanowanie podstawowych kroków. A takie podstawowe kroki można opanować właśnie podczas specjalnych warsztatów. Tego typu warsztaty na świeżym powietrzu odbywają co jakiś czas w różnych miejscach, więc jeśli nie załapaliśmy się na te konkretne, to wciąż nic nie stracone.

Występy muzyczne

Oprócz czynnego udziału w warsztatach można było posłuchać występów zawodowych muzyków, którzy pokazali jak powinna brzmieć muzyka latynoska. Dzisiaj jest ona znana na całym świecie i tak naprawdę nie trzeba być wcale urodzonym Latynosem, aby móc ją wykonywać. Wystarczy trochę chęci i wyczucia rytmu. Jest ona wyjątkowo rytmiczna i skoczna, że aż chce się tańczyć. Jeśli więc tylko zobaczymy, że w naszej okolicy odbywa się impreza w tej tematyce, to nie mamy na co czekać. Bez względu na to kim jesteśmy i jakie mamy zainteresowania, na pewno znajdziemy tam coś dla siebie.

Muzyczne wydarzenia w Ełku

To kolejne muzyczne wydarzenie w mieście. W tym wakacyjnym sezonie mogliśmy już wziąć udział w kilku imprezach o tematyce ludowej czy jazzowej. A będzie ich jeszcze kilka, bo przecież lato się nie skończyło. A mowa tylko o otwartych wydarzeniach, na które wstęp jest wolny. Warto więc zerknąć sobie na kalendarz imprez muzycznych w Ełku i nie przegapić tych, które nam się wyjątkowo spodobają.