Małgorzata Kopiczko z PiS czołową kandydatką w wyborach do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego

Małgorzata Kopiczko z PiS czołową kandydatką w wyborach do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego

Małgorzata Kopiczko, była senator, została wskazana przez Prawo i Sprawiedliwość jako główna kandydatka w nadchodzących wyborach do sejmiku województwa na Warmii i Mazurach. Oznajmiła też, że podejmie się tworzenia struktur partyjnych na terenie okręgu ełckiego. Wypełniając obowiązki pełnomocnika, zastąpi Wojciecha Kossakowskiego, który planuje starać się o stanowisko wójta gminy Ełk.

Na temat tych zmian informował publicznie poseł Janusz Cieszyński podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (05.02).

Podczas swojego wystąpienia, Małgorzata Kopiczko wyraziła wdzięczność za okazywane jej zaufanie. Wyraziła przekonanie, że następne wybory przyniosą nowe możliwości i zaprosiła do współpracy wszystkich zainteresowanych. Szczególny nacisk położyła na zwrócenie uwagi młodych ludzi na działalność polityczną.

Politycy z PiS zapowiedzieli, że wkrótce ujawnią pełne strategie wyborcze. Wówczas dowiemy się, kto będzie kandydował na burmistrzów, wójtów i radnych z ramienia tej partii.

Przy okazji warto przypomnieć, że Małgorzata Kopiczko w poprzednich wyborach parlamentarnych nie zdołała zdobyć miejsca w Senacie. Przegrała rywalizację z Jolantą Piotrowską, reprezentującą Koalicję Obywatelską.