Kąpieliska w Ełku: gdzie można się ochłodzić?

Kąpieliska w Ełku: gdzie można się ochłodzić?

Kąpieliska w Ełku: gdzie można się ochłodzić?

Kąpieliska w Ełku już otwarte. W taką pogodę jak ta, wszyscy potrzebujemy nieco ochłody. Kiedy temperatura dochodzi do 30 stopni Celsjusza lub je przekracza, to zaczynamy źle się czuć. Jest nam duszno, a niekiedy też boli nam głowa. Szybciej się pocimy i odczuwamy przemęczenie. Dobrze jest wtady otoczyć nasze ciała odpowiednią troską i trochę się pochlapać w jeziorze. Nie zapomnijmy też o używaniu kremu, chroniącego przed promieniami UV i kupieniu sobie pysznych lodów. Zachowajmy też odpowiednią ostrożność podczas kąpieli. W okresie wakacyjnych dochodzi do bardzo wielu utonięć, których częstą przyczyną jest właśnie brak ostrożności. Przypominamy też, aby nie pływać w stanie nietrzeźwym.

Jezioro Ełckie, kąpielisko przy ul. Parkowej

Jeśli doskwierają nam upały i chcemy się schłodzić w przyjemnej wodzie, to wybierzmy się na ul. Parkową. Znajduje się tam Jezioro Ełckie z wodą przydatną do kąpieli. Kąpielisko to przebadano 16 czerwca tego roku, więc możemy mieć pewność, że z wodą jest wszystko w porządku. Wybrać się na nie możemy między godziną 10:00 a 18:00 więc akurat najgorętszy okres dnia możemy spędzić w wodzie. Przypominamy, że sezon kąpielowy potrwa do 31 sierpnia br. Oprócz pływania możemy też odpocząć na brzegu, którego linia ma 70 metrów długości.

Na tym samym terenie znajdziemy też strefę do rekreacji i sportu. Ciekawymi atrakcjami są pomost, molo oraz punkt czerpania wody. Miejsce to jest szczególnie przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Jest to kąpielisko z prawdziwego zdarzenia, więc znajduje się na nim ratownik oraz obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt domowych.

Kąpielisko przy ul. Kolbego w Ełku

Przy Jeziorze Ełckim znajdziemy również drugie kąpielisko. Jego linia brzegowa jest nieco krótsza, bo wynosi jedynie 50 m. Godziny otwarcie są takie same jak w przypadku wcześniej wspomnianej plaży czyli 10:00 – 18:00. Na miejscu znajdują się przebieralnie, ratownik i toaleta. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, to do naszego wglądu pozostaje tablica informacyjna z regulaminem. Na dzień 20.06 temperatura wody wyniosła 25 stopni Celsjusza przy temperaturze powietrza 31 stopni.